Kiedy jest zmiana czasu jesień 2020? W którą stronę przestawiamy zegarek?

2020-10-24 9:32
Kiedy jest zmiana czasu jesień 2020? W którą stronę przestawiamy zegarek?
Autor: Jan BIELECKI/East News Kiedy jest zmiana czasu jesień 2020? W którą stronę przestawiamy zegarek?

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy? Jaka jest data i w którą stronę przestawiamy zegarek? Jesień 2020 nadeszła, więc nic dziwnego, że te pytania nurtują internautów. Odpowiedzi na wszystkie kwestie znajdziecie tradycyjnie na ESKA.pl.

Kiedy zmiana czasu jesień 2020? W którą stronę zegarek? Bez wątpienia zmiana czasu jesień 2020 wywołuje spore poruszenie. Nasz organizm znów będzie musiał się przestawić na pół roku, kiedy to wrócimy do letniego czasu. W przeszłości naukowcy dowiedli, że zmiana czasu powoduje negatywne skutki dla naszego zdrowia. Mówi się, że przez długi czas możemy mieć problem z zaśnięciem, spadkiem motywacji, produktywności, czy większe ryzyko wystąpienia zawału serca. Niestety, jeszcze przez jakiś czas trzeba akceptować zmiany czasu, ale wiadomo, że komisja europejska rozmawia w temacie zniesienia przesuwania zegarków. 

 Zmiana czasu jesień 2020 - kiedy, data

Zmiana czasu jesień 2020 ma miejsce w ostatni weekend października. Przestawianie zegarków czeka wszystkich w Europie w nocy z 24 na 25 października. Warto dodać, że do połowy lat 90. zmiana czasu na zimowy miała miejsce w ostatnią niedzielę września. 

Zmiana czasu jesień 2020 - w którą stronę?

W którą stronę przestawienie zegarka? Zmiana czasu jesień 2020 to przesunięcie wskazówki z godziny 3:00 na 2:00. Oznacza to, że zmiana czasu z letniego na zimowy powoduje, że dni będą coraz krótsze aż do 21 grudnia. Telefony komórkowe zmienią godzinę automatycznie. Nie musicie się martwić, że budzik obudzi was o godzinę za późno. Godzinę zmienić będzie trzeba w zegarach ściennych, piekarnikach czy starszych modelach samochodów.

Zmiana czasu jesień 2020 - śpimy dłużej czy krócej 

Śpimy dłużej czy krócej? Zmiana czasu na zimowy 2020 z godziny 3:00 na godzinę 2:00 - oznacza, że będziemy spać godzinę dłużej! Dzień jednak będzie krótszy. 

Jesienne dodatki do wnętrz. Zobacz, jak ocieplić dom jesienią
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze