Kalorie idą na bok. Dziś święto pączka, czyli tłusty czwartek [AUDIO]

i

Autor: Pixabay

Kiedy jest Tłusty Czwartek 2022? Kiedy ostatni czwartek przed wielkim postem?

2022-02-21 13:19

Tłusty czwartek to polska tradycja, która jest jedną z naszych ulubionych. To dzień, kiedy dla wielu osób kalorie nie istnieją i to właśnie wtedy można pozwolić sobie na nieograniczoną ilość słodkości. W 2022 roku nie będzie inaczej. Polacy już teraz zastanawiają się, kiedy wypada tegoroczny Tłusty czwartek. Odpowiedź na to pytanie znajdziecie niżej.

Już wkrótce Tłusty czwartek 2022. Polacy będą mogli masowo delektować się słodkościami. Według polskiej tradycji, tego dnia każdy powinien zjeść przynajmniej jednego pączka, a kupić można je na każdym rogu. Popularne są też faworki, eklery, oponki, ptysie czy różnorodne ciasta, przyozdobione grubą warstwą lukru. Tłusty czwartek szczególnie wyczekiwany jest przez osoby ze ścisłą dietą, które tego dnia pozwalają sobie na chwilę przyjemności. Najważniejsze jest pytanie, kiedy odbędzie się tegoroczny Tłusty czwartek. Co roku święto obchodzimy przed rozpoczęciem Wielkiego Postu, ale data ta jest ruchoma, ponieważ Wielkanoc nie ma jednej, ustalonej daty. Sprawdź datę Tłustego czwartku 2022 niżej.

Pączki: przepis idealny na tłusty czwartek

Pączki na Tłusty Czwartek

Tłusty czwartek 2022 - kiedy wypada?

Tak zwane Święto pączka 2022 będziemy obchodzić nieco później niż w 2021 roku. Wynika to z faktu, że tegoroczna Wielkanoc odbędzie się dopiero w połowie kwietnia, a wystartuje dokładnie 17 kwietnia. W związku z tym później zacznie się również Wielki Post, a Tłusty czwartek jest jego zapowiedzią. Ten dzień rozpoczyna też ostatni tydzień karnawału. Dzień pączka 2022 w kalendarzu wpisany jest na dzień 24 lutego. Warto już teraz szykować słodkości na tę wyjątkową okazję!

Ile kalorii ma pączek? Ile trzeba ćwiczyć, żeby go spalić?

Sonda
Czekasz na Tłusty czwartek 2022?