Kiedy jest pełnia księżyca we wrześniu 2019?

2019-09-13 14:33
Pełnia księżyca
Autor: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER

Księżyc Żniwiarzy, lub Księżyc Plonów tak nazywa się pełnia, która przypada na połowę września 2019 roku. To wyjątkowe zjawisko według naukowców zwiastuje rozpoczęcie jesieni. Kiedy dokładnie zobaczymy pełnię księżyca we wrześniu 2019? Dowiecie się więcej na ESKA.pl!

Księżyc Żniwiarzy, lub Księżyc Plonów, takie nazwy nosi pełnia księżyca we wrześniu. Dlaczego akurat tak to zjawisko zostało nazwane? Księżyc pojawia się na niebie dosyć wcześnie i w dawnych czasach pomagało to rolnikom, którzy wieczorem kończyli swoje zbiory na polach. Warto przypomnieć, że zjawisko jest związane ze zbliżającą się równonocą jesienną, która przypada 23 września. Kiedy dokładnie obserwować będziemy pełnię księżyca we wrześniu 2019? Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie w artykule poniżej.

Kiedy jest pełnia księżyca we wrześniu 2019?

Zjawisko, jakim jest Księżyc Żniwiarzy, spotyka się z ogromnym zainteresowaniem fanów astronomii. Wszystko dlatego, że zjawisko to występuje niezwykle rzadko i to właśnie wtedy nasz satelita przesyła na Ziemię wyjątkowo jasne światło. Wyjątkowa wrześniowa pełnia księżyca pojawi się na niebie już w piątek 13 września, a jej maksimum będziemy obserwować 14 września. Warto się przygotować i wybrać za miasto, gdzie będziemy mogli podziwiać to wyjątkowe zjawisko. Do obserwacji pełni nie będzie nam potrzebny żaden sprzęt. Jednak dla lepszych efektów wizualnych, jeżeli nie macie dostępu do profesjonalnego teleskopu, możecie zabrać ze sobą zwykłą lornetkę.

Najnowsze