Kiedy jest Halloween 2020? DATA, TERMIN popularnego święta

2020-10-31 9:58
Halloween
Autor: Pixabay.com

Halloween 2020 już za moment zapuka do naszych drzwi! Kiedy wypada w tym roku i czy w Polsce cieszy się równie dużą popularnością, jak w Stanach Zjednoczonych, w których Halloween zawsze obchodzone jest hucznie i z przytupem? Więcej o nadchodzącym Halloween 2020 już na ESKA.pl!

Spis treści

  1. Kiedy jest Halloween 2020? 
  2. Halloween 2020 w Polsce - kiedy?
  3. Halloween 2020 - gdzie obchodzone jest najhuczniej? 

Halloween 2020 już lada moment zapuka do naszych drzwi! Kiedy wypada w tym roku? Halloween to słynne święto, które obchodzone jest w wielu krajach na świecie. Największą popularnością cieszy się jednak w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest obchodzone w bardzo huczny sposób. Czy Polacy podobnie, jak w innych krajach odliczają dni do Halloween? Nasz kraj odnośnie tego zwyczaju ma tyle samo przeciwników, co zwolenników, jednak dużo osób, szczególnie młodszych lubi angażować się w halloweenowe zwyczaje. Wieczór ten pełen jest wyjątkowo przerażających kostiumów, przebrań, makijaży i upiornych słodkości utrzymanych w tematyce Halloween. Kiedy jest Halloween 2020? Zwyczaj związany z maskaradą w tym roku będziemy obchodzić w sobotę 31 października. Tę datę zapoczątkowała pierwsza parada z okazji Halloween, która miała miejsce właśnie 31 października 1920 roku w Stanach Zjednoczonych. W naszym kraju z kolei Halloween pojawiło się latach 90-tych. Halloween poprzedza Święto Wszystkich Świętych, które w Polsce obchodzone jest 1 listopada. 

Kiedy jest Halloween 2020? 

Halloween 2020 obchodzimy w sobotę 31 października tego roku! Święto poprzedza obchodzone w Polsce  Święto Wszystkich Świętych, które obchodzimy 1 listopada 2020 roku.

Halloween 2020 w Polsce - kiedy?

Halloween 2020 w Polsce obchodzimy w sobotę 31 października tego roku. W naszym kraju Halloween pojawiło się w latach. 90-tych. 

Halloween 2020 - gdzie obchodzone jest najhuczniej? 

Halloween 2020 w Polsce nie cieszy się aż tak dużą popularnością, jak w innych krajach. Z kolei w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, czy też Wielkiej Brytanii zwyczaj ten obchodzony jest w bardzo huczny sposób!

Lampion z dyni na Halloween
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze