Świąteczna iluminacja

i

Autor: PRZEMYSLAW WIERZCHOWSKI/REPORTER

Kiedy inauguracja świątecznej iluminacji w Warszawie?

2023-12-04 6:23

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, podczas którego zasiadamy do świątecznego stołu z naszymi najbliższymi, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, próbujemy dwunastu potraw oraz prowadzimy długie rozmowy. Święta te mają tak wyjątkową, rodzinną atmosferę, że każdy z nas chce czuć ją jak najdłużej. To właśnie dlatego każdego roku z niecierpliwością czekamy na inauguracje świątecznej iluminacji w Warszawie, ponieważ pozwala ona nam poczuć magię świąt. Kiedy inauguracja tegorocznej iluminacji?

Uwielbiamy świąteczny klimat, dlatego już na kilka tygodni przed Świętami Bożego Narodzenia, dekorujemy nasze domy. To wtedy ubieramy choinkę w kolorowe łańcuchy, miliony światełek, bombki i anielskie włosy, ustawiamy w domu figurki Świętego Mikołaja i zapalamy świąteczne świeczki. Dla wielu z nas tradycją jest również obejrzenie świątecznej iluminacji, która każdego roku pojawia się na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Sprawdźcie szczegóły tegorocznej inauguracji.

Świąteczna niespodzianka od M jak miłość! Pierwszy raz powstanie specjalny odcinek serialu z okazji Bożego Narodzenia

Kiedy inauguracja świątecznej iluminacji?

Na początku listopada wystartował montaż tegorocznych świątecznych ozdób na Trakcie Królewskim oraz ulicy Świętokrzyskiej. Wiadomo już, że dekoracje te będą nieco inne od tych z poprzednich lat. Tym razem będą w stylu retro i przybiorą kształt świątecznych dekoracji charakterystycznych dla PRL-u. Pojawią się też ozdoby w kształcie retro karuzel, zabawek z tamtych czasów, saturatorów, wag sklepowych, samochodu Syrenka czy też motocyklu Ryś. Nie zabraknie również wysokiej na 27 metrów multimedialnej choinki. Tegoroczna iluminacja rozbłyśnie milionem lampek już 6 grudnia.

Dodatki do domu, które nadadzą świąteczny klimat