kalendarze adwentowe dla dorosłych. Zrób to sam!

i

Autor: Fot. East News Kalendarze adwentowe dla dorosłych to hit 2017. jak wyglądają ?

Kalendarz adwentowy dla dorosłych. Zrób to sam!

2017-11-08 15:13

Kalendarz adwentowy dla osoby dorosłej? Czemu nie! Znamy kilka fajnych pomysłów. 

Kalendarze adwentowe to zazwyczaj pudełka z czekoladkami. Dzieci otwierają kolejne okienka od 1 do 24 grudnia. W ten sposób odliczają czas do zbliżającej się wigilii Bożego Narodzenia. W 2017 prawdziwym hitem są kalendarze w wersji dla dorosłych. W środku znajdziemy inne niespodzianki. 

Kalendarze adwentowe dla dorosłych

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. W sklepach pojawiły się już pierwsze kalendarze adwentowe. Tradycja pochodzi z XIX wieku od niemieckich luteranów. To oni jako pierwsi wymyślili kalendarz, który odlicza dni od pierwszego dnia adwentu, aż do Gwiazdki. Hit 2017 roku to takie w wersji dla osób dorosłych. Możemy je nabyć w popularnych sklepach. Dużym powodzeniem cieszą się te sprzedawane w drogeriach. 24 okienka wypełniają kosmetyki i akcesoria do podkreślania urody jak małe perfumy, szminki czy kremy. Wszystko w wersji mini. Najbardziej interesujące wydają się jednak propozycje w których tradycyjne czekoladki zastępują... alkohole! taki kalendarz o nazwie Twelve Nights of Wine przygotowany został przez getvinbox. 

>>Piosenki świąteczne 2017 - Sia, Mariah Carey i inni gotowi na święta! [LISTA]

Kalendarze adwentowe dla dorosłych - zrób to sam!

Tego typu prezent świetnie sprawdzi się na 6 grudnia czyli Mikołajki. Możemy go wykonać zupełnie sami. Potrzebne nam będą jedynie: duży karton, ostry nóż do papierów, kleje, taśma klejąca, skrawki materiałów, ozdoby jak brokat, farby, wstążki itp. Przyda się też sporo wolnego czasu i odrobina talentu. 

Karton w środku przedzielamy w taki sposób żeby otrzymać 12 przegródek. Każda z nich musi dotykać ściany. W ścianach wycinamy okienka, które da się zamknąć. Alkohole, kosmetyki czy inne upominki umieszczamy każdy w innej przegródce. Następnie kładziemy w środku kartonu grubą, pasującą wielkością kartkę oddzielający 12 dolnych przegródek od tych w górnej części kartonu i powtarzamy czynności. Pudełko zamykamy. Warto je upiększyć i udekorować. 

Jeśli chcesz wykonać kalendarz dla ukochanej lub mamy, ale nie masz zdolności plastycznych z pomocą przyjdą znane sieciówki. W nich kupisz piękne, materiałowe kalandarze z małymi, numerowanymi kieszonkami. W każdej z nich można umieścić drobny upominek - kolczyki, bransoletkę czy cukierek. Możemy też ukryć w nich karteczki z podpowiedziami gdzie w domu schowaliśmy większe niespodzianki. Cena samego kalendarza to około 70 złotych. 

A tour of Europe, one glass at a time ? ? #getvinebox #winetasting #tuesdaywine Post udostępniony przez VINEBOX (@getvinebox)