Juli Chan odświeżyła hit Joe Le Taxi. Zmysłowe wykonanie robi furorę!

2021-09-23 14:49
Juli Chan odświeżyła hit Joe Le Taxi. Zmysłowe wykonanie robi furorę!
Autor: Metascope Music Poland Juli Chan odświeżyła hit Joe Le Taxi. Zmysłowe wykonanie robi furorę!

Juli Chan odświeżyła wielki, francuski przebój z lat osiemdziesiątych. Przekonajcie się, jak brzmi Joe Le Taxi w nowym, delikatnym i zmysłowym wykonaniu artystki.

Juli Chan przyzwyczaiła już fanów do spektakularnie zaśpiewanych coverów. Niedawno artystka złożyła hołd Arianie Grande - swojej wieloletniej mentorce i muzycznej inspiracji, z głębi serca interpretując utwór Bad Idea. Teraz sięga po Joe Le Taxi, klasykę i kwintesencję POP z lat osiemdziesiątych. Wprowadzając współczesne brzmienia do nowej aranżacji utworu, po swojemu i z wdziękiem bawi się znaną melodią w zmysłowym języku francuskim.

Chris Cugowski zachwyca jako Axl Rose z Guns N'Roses. Szokująca metamorfoza!

Smolasty - zapowiedź gorącego występu w ESKA Live!

Juli Chan - piosenka Joe Le Taxi 

Joe Le Taxi to piosenka o taksówkarzu, który doskonale zna Paryż i jego romantyczne uliczki. Joe uwielbia paryskie, nocne życie, ze wszystkimi sekretnymi, małymi barami i mostami nad Sekwaną. W jego taksówce zawsze rozbrzmiewa dobra muzyka. Stojąc w korku, taksówkarz Joe raczy swoich pasażerów rumbą, mambo, dźwiękami saksofonu i starym dobrym rockiem. 

Kiedy szukałam informacji o czym jest ta piosenka, odkryłam pasjonującą historię zapisaną w jej tekście. Joe to pseudonim Marii José Leão dos Santos, portugalskiej taksówkarki, która w latach siedemdziesiątych uciekła do Francji. Maria José była prześladowana z powodu swojej orientacji seksualnej. Kiedy matka Mari José odkryła, że jej córka jest lesbijką, zabrała ją do egzorcysty, później do szpitala psychiatrycznego by ostatecznie umieścić ją w szkole prowadzonej przez zakonnice. We francuskiej stolicy, przybrała imię Joe, wykonując zawód stereotypowo zarezerwowany dla mężczyzny. Z czasem, mogła znowu być tam sobą, bezpiecznie podróżując po nocnym Paryżu z gośćmi klubów LGBT. Myślę, że tę historię, o potrzebie tolerancji, braku dyskryminacji, w hołdzie dla wszystkich silnych kobiet - warto dziś przypomnieć, tak samo jak piękną melodię „Joe Le Taxi” sprzed lat.

- powiedziała Juli Chan. 

Julia Chmielarska to eteryczna i dziewczęca wokalistka, od 2020 roku występująca pod pseudonimem Juli Chan. Od najmłodszych lat brała udział w zajęciach wokalnych, a swoje umiejętności prezentowała na scenach konkursów i festiwali. Rozpoznawalność zyskała jednak w drużynie CLEO w muzycznym talent-show The Voice Kids 2.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze