Jaka będzie wiosna 2023 w Polsce? Taka prognoza wywoła duże niezadowolenie

i

Autor: Marek BAZAK/East News Jaka będzie wiosna 2023 w Polsce? Taka prognoza wywoła duże niezadowolenie

Jaka będzie wiosna 2023 w Polsce? Taka prognoza wywoła duże niezadowolenie

2023-03-21 9:45

Jaka będzie wiosna 2023? Prognoza pogody nie pozostawia wątpliwości i nie napawa optymizmem. Już teraz trzeba trzymać kciuki, by długoterminowe zapowiedzi ekspertów się nie sprawdziły lub żeby aktualne modele pogodowe uległy zmianie. Zapowiadane są częste opady deszczu, a powiew wiosennego ciepła nadejdzie z dużym opóźnieniem.

Jaka będzie wiosna 2023 w Polsce? Prognoza pogody na pierwsze tygodnie, ale również środek i koniec tej pory roku została oficjalnie przedstawiona. Modele pogodowe wyraźnie pokazują, że to będzie dość zmienna wiosna 2023. Pogoda w Polsce wielokrotnie spłata figla tym, którzy zaplanowali urlop i chcieli naładować się promieniami słońca. Początek wiosny 2023, czyli okres od 21 do 31 marca będzie deszczowy praktycznie w całej Polsce. Co z tego, że na termometrach będzie od 10 do 17 stopni Celsjusza, jak każdego dnia będzie trzeba chodzić z parasolką w dłoni. W nocy nieustannie będzie zimno, bo temperatura spadnie nawet do -2 stopni Celsjusza pod koniec miesiąca. Rozpogodzi się dopiero 3 kwietnia, jednak tuż przed świętami wielkanocnymi spodziewane są przelotne opady deszczu ze śniegiem. W kolejnych dniach wcale nie będzie cieplej.

1. dzień wiosny 2023 - o której godzinie? Kiedy zaczyna się wiosna?

Jakie piosenki królują na polskich ulicach? | Dokończ piosenkę Best off

Jaka będzie wiosna 2023 w Polsce? Pogoda

Wiosna w Polsce 2023 pojawi się z dużym opóźnieniem. Prawdziwy powiew ciepłego powietrza nadejdzie dopiero po 25 kwietnia. Wtedy na termometrach nawet 23 stopnie Celsjusza w cieniu i powyżej 10 stopni C w nocy. Wcześniej, w dniach od 8 do 17 kwietnia spodziewane są temperatury od 9 do 15 stopni Celsjusza. Długoterminowe prognozy pogody często się sprawdzają, jednak każdy meteorolog radzi, by pogodzić do nich z dużym dystansem. Przypominamy o tym, bo pogoda w majówkę 2023 ma pozostawić sporo do życzenia. Obficie padający deszcz i szare niebo, to obraz jaki ma mieć miejsce w naszym kraju od 1 do 3 maja. W kolejnych dniach rozpogodzenia i wysokie temperatury. Doprowadzą one finalnie do kumulowania się chmur burzowych i wyładowań atmosferycznych. W okolicach 10 czerwca 2023 odejdzie wiosna i pojawi się lato. Na termometrach odnotujemy od 24 do 28 stopni Celsjusza.

Jaka będzie wiosna 2023? 

To, jaka będzie wiosna 2023 może zaskoczyć, jeśli pamiętacie, co działo się w pogodzie rok temu. Mieliśmy do czynienia z wysokimi temperaturami i rzadko padającym śniegiem. Teraz sytuacja się odwróciła, bo ciepło zrobi się dopiero pod koniec kwietnia. Deszcz będzie padał praktycznie co 9-10 dni.

Horoskop miłosny na wiosnę 2023. Te znaki zodiaku będą mieć sporo kłopotów

Sonda
Czy tęsknisz za upałami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE