Jak zabezpieczyć swoje konta na TikToku, Facebooku oraz Instagramie?

2020-04-08 14:38 EK
Jak zabezpieczyć swoje konta na TikTok'u, Facebooku oraz Instagramie? Te rady z pewnością ci się przydadzą
Autor: pixabay.com Jak zabezpieczyć swoje konta na TikTok'u, Facebooku oraz Instagramie? Te rady z pewnością ci się przydadzą

Silne hasło w naszych mediach społecznościowych i nie tylko, jest bardzo dobrą opcją. Jednak przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego warto rozejrzeć się za innymi zabezpieczeniami naszych kont w sieci. Specjalnie dla was na ESKA.pl przygotowaliśmy instrukcję, jak można chronić swoje konto w internecie przez kradzieżą, włamaniem lub innymi nieprzyjemnymi sytuacjami.

Jak zabezpieczyć swoje konta na TikTok'u, Facebooku oraz Instagramie? Takie pytanie powinien chociaż raz, zadać sobie każdy użytkownik tych mediów społecznościowych. Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne, ponieważ mogą czekać tam na nas różne niebezpieczeństwa i przykre sytuacje. Jeśli nie chcemy paść ofiarą przestępstwa, wyłudzenia danych lub oszustwa, należy z rozwagą korzystać z internetu oraz publikować treści, które nam nie zagrożą. Choć internet jest jednym z najlepszych źródeł wiedzy na świecie, ma też ciemniejszą stronę. Pojawiające się wirusy, przemoc psychiczna, wyłudzenia i oszustwa, to jedne z nielicznych niebezpieczeństw jakie mogą dotknąć niejednego użytkownika sieci. Aby nad tym zapanować i ograniczyć ryzyko, wystarczy z rozwagą przeglądać strony internetowe, uważnie czytać wszystkie komunikaty, a także nie ufać wszystkim i wszystkiemu. Dodatkowo warto edukować najmłodszych na temat zachowania bezpieczeństwa w sieci.

Jak zadbać o bezpieczeństwo i chronić media społecznościowe, takie jak: TikTok, Facebook, Instagram? Dokładną instrukcję znajdziesz poniżej.

Patryk Skoczyński o Eurowizji, Viki Gabor i swoich tajemnicach. Zaśpiewał piosenkę Dom! #SzybkaSeria

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak zabezpieczyć konto na TikTok'u, Facebooku i Instagramie - instrukcja

Ustawienie dobrego hasła jest bardzo ważne. Dodatkową ochronę może zapewnić nam również wybranie konta prywatnego, ponieważ wtedy nasze materiały nie będą widoczne dla każdego. Dbając o bezpieczeństwo należy również nie zapisywać haseł w witrynach, czy telefonach oraz po każdym użyciu wylogowywać się ze swojego konta. Są jednak lepsze rozwiązania, aby chronić nasze media społecznościowe przed hakerami, kradzieżą, włamaniem ale także oszustwem.

Jak zabezpieczyć konto na TikTok'u?

Aby zabezpieczyć konto na TikTok'u najlepszym rozwiązaniem byłoby włączyć usługę uwierzytelniania dwuskładnikowego. Jednak aplikacja nie posiada obecnie takiego ustawienia i oferuje tylko opcję Zaloguj się za pomocą kodu weryfikacyjnego. Działa to tak, że TikTok wysyła jednorazowy kod dostępu sms-em. Kod nie uzupełnia hasła, ale je zastępuje. Taki krok bezpieczeństwa może okazać się przydatny, jeśli hasło zostanie skradzione. Ta opcja działa tylko wtedy, kiedy założymy konto. Logując się na przykład za pośrednictwem Facebooka, TikTok nie wyśle nam żadnego kodu, ponieważ ufa innym serwisom.

Jak zabezpieczyć konto na Facebooku?

Najlepszym rozwiązaniem na zabezpieczenie naszego konta na Facebooku, będzie włączenie opcji Uwierzytelnianie Dwuskładnikowe. Taką funkcję możemy włączyć korzystając z numeru telefonu komórkowego. Należy wejść do zakładki Bezpieczeństwo i logowanie, a następnie znaleźć opcję używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego. Kolejny krok jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy włączyć tę opcję i wpisać swój numer telefonu. Bardzo ważne jest jednak to, aby pamiętać, że jeśli będziemy zmieniać numer telefonu, musimy zmienić go także na Facebooku. Taka opcja ochrony konta jest dosyć zaawansowana i polega na logowaniu się przy pomocy 6-cyfrowego kodu potwierdzającego  lub innym kluczem zabezpieczeń.

Jak zabezpieczyć konto na Instagramie?

Instagram jest aplikacją, w której bardzo często spotykane są ataki hakerskie. Aby temu zapobiec należy zabezpieczyć swoje konto, również poprzez uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jak to zrobić? Należy oczywiście wejść na swoje konto, następnie przejść do ustawień, a kolejno do opcji zabezpieczenia. Później pojawi nam się lista z której wybieramy uwierzytelnianie dwuskładnikowe i włączamy je przy pomocy sms-a. Warto wejść również w Kody odzyskiwania dostępu i zrobić sobie zrzut ekranu, który zatrzymamy w swoim telefonie. Najlepiej będzie jednak przepisać je na kartkę i trzymać w bezpiecznym miejscu. Kody przydadzą się wtedy gdy zgubimy telefon lub nie otrzymamy kodu sms-em.

Najnowsze