Jak wrócić do starej wersji Facebooka? Instrukcja krok po kroku

2020-08-01 11:30 EK
Facebook
Autor: pixabay.com Facebook

Nowy wygląd Facebooka jednych może bardzo cieszyć, a innych wprawiać w złość i zakłopotanie. Denerwują Cię zmiany wprowadzone po nowej aktualizacji? Co zrobić żeby wrócić do starego wyglądu Facebooka? Na ESKA.pl podpowiadamy wam jak to zrobić krok po kroku.

Spis treści

  1. Facebook: nowy wygląd - jak włączyć?
  2. Facebook: nowy wygląd - jak wyłączyć?

Facebook: nowy wygląd - jak włączyć i jak wyłączyć? Takich informacji szuka w sieci niejeden internauta. Aktualizacje Facebooka pojawiają się co jakiś czas i nie powinny być zaskoczeniem. Twórcy portalu jak i apki, starają się w ten sposób udoskonalić i usprawnić funkcjonowanie niejednemu użytkownikowi. Podążanie za trendami, pojawiające się nowości na rynku, a także sytuacje, które dzieją się na świecie - jak na przykład emoji wsparcia, które zaczęły być dostępne w czasie pandemii koronawirusa. Nowa aktualizacja, która ukazuje całkiem inną stronę Facebooka według twórców ma na celu być spójna z wersją mobilną.

Interfejs Facebooka po aktualizacjach zmienił się nie do poznania! Nie tylko została zmieniona wielkość ikon oraz tekstu, ale także stronę przemodelowano tak, by wszystko było bardziej czytelniejsze. Dodatkowo w nowej wersji brakuje charakterystycznego niebieskiego koloru, który był znakiem rozpoznawczym popularnej platformy.  Jak włączyć i wyłączyć nowy wygląd Facebooka? Podpowiadamy poniżej, jednak należy pamiętać, że wolność wyboru co do wyglądu strony nie potrwa w nieskończoność.

Dawid Podsiadło kiedyś i dziś

Facebook: nowy wygląd - jak włączyć?

Jeśli jeszcze nie widzicie na swoich komputerach nowej wersji Facebooka, a bardzo chcielibyście ją przetestować - nic trudnego! Wystarczy, że na stronie głównej w prawym górnym rogu naciśniecie odwrócony trójkąt. Następnie należy znaleźć opcję zacznij korzystać z nowego Facebooka. Po chwili nasz stary Facebook zmienia się w nową wersję.

Facebook: nowy wygląd - jak wyłączyć?

Jak zmienić wygląda Facebooka na stary? Nic w tym trudnego. Wystarczy, że kliknięcie na rozwijane menu w prawym górnym rogu. Następnie musicie wybrać opcję przełącz na klasyczną wersję Facebooka i gotowe! Jeśli jednak nie macie takiej opcji, bardzo prawdopodobne jest to, że nie możecie cofnąć się już do starej wersji Facebooka, gdyż długo korzystaliście z nowego wyglądu.

Najnowsze