Jak samemu zdjąć hybrydę w domu? Trzymaj się tych zasad, a z pewnością świetnie sobie poradzisz!

2020-03-27 18:00 PO
Paznokcie hybrydowe
Autor: ESKA.pl

Paznokcie hybrydowe to najpopularniejsza stylizacja paznokci, po którą sięga większość kobiet. Jej atrybutem z pewnością jest jej trwałość, która jest niebywale długa. Jeśli stylizacja jest wykonana poprawienie to nic jej nie straszne! Pytanie więc, jak zdjąć paznokcie hybrydowe nawet nie wychodząc z domu? Zdradzamy na ESKA.pl jak ściągnąć hybrydę samemu w domu bez pomocy kosmetyczki!

Paznokcie hybrydowe bardzo często odgrywają ważną rolę w życiu każdej kobiety i wpływają na jej samopoczucie. Wiadomo nie od dziś, że nowe ciuchy, kosmetyki czy nowa fryzura są świetnymi bodźcami do lepszego humoru i przede wszystkim wiary w siebie. Paznokcie hybrydowe charakteryzują się tym, że nadają naszej płytce niepowtarzalny błysk, a co najważniejsze są niesamowicie trwałe. Poprawnie wykonaną stylizacją możemy cieszyć się nawet dobrych kilka tygodni i to właśnie dzięki temu hybrydę kocha nie jedna kobieta. Przychodzi jednak moment, w którym należy zdjąć paznokcie hybrydowe i co w momencie kiedy przyjdzie nam się z tym zmierzyć samemu w domu? W dobie pandemii koronawirusa mamy obowiązek przebywać w domu, a więc wszystkie wizyty w salonie kosmetycznym z automatu zostają odwołane. To nie koniec świata. Okazuje się, że zdjęcie paznokci hybrydowych wcale nie jest takie trudne jak mogłoby się zdawać, a jeśli podjedziemy do tego w odpowiedni sposób to nawet nie narazimy naszej płytki na zniszczenie. Dowiedz się na ESKA.pl jak krok po kroku pozbyć się paznokci hybrydowych bez niebezpiecznego naruszania ich.

Zdjęcie paznokci hybrydowych - krok po kroku

Do zdjęcia paznokci hybrydowych potrzebujemy: bloczek polerski, aceton, zwykłe waciki do demakijażu, folię aluminiową, kopytko drewniane lub metalowe, oliwkę do paznokci.

  • Krok pierwszy to zmatowienie top coat’u, który zabezpiecza całą naszą stylizację. Za pomocą bloczka polerskiego matujemy powierzchnię naszej płytki, dzięki czemu pozbycie się kolejnych warstw będzie już zdecydowanie prostsze.
  • Następnie sięgamy po waciki do demakijażu, które najlepiej byłoby poprzecinać na pół. Nasączamy je acetonem i przykładamy do naszej płytki paznokcia, a następnie taki przyciśnięty wacik wraz z naszym paznokciem owijamy kawałkiem folii aluminiowej zakrywając w tej sposób płytkę.
  • Najważniejszy krok to szczelne zawinięcie płytki paznokcia folią aluminiową, pod którą znajduje się nasączony acetonem wacik. To właśnie on rozpuści nam manicure, a więc musimy odczekać z folią na palcach około 10 minut.
  • Większa część sukcesu już za nami. Pod wpływem acetonu lakier na naszych paznokciach rozpuści się, a więc nam pozostanie pozbyć się tylko pozostałości. Aby to zrobić użyjemy drewnianego lub metalowego kopytka, którym ściągniemy bez problemu resztę lakieru.
  • Kiedy już hybryda została przez nas ściągnięta, musimy pamiętać o pielęgnacji, dlatego odpowiednia kuracja odżywiająca nasze paznokcie jest na wagę złota! Na samym końcu nakładamy odżywkę na płytkę i olejek na skórki.
Najnowsze