Instagram ocenzurował konto Madonny. Nie chodzi o nagie zdjęcia!

Madonna
Autor: Madonna/YouTube/Ferrari Press/East News

Dzięki mediom społecznościowym gwiazdy muzyki mogą pozostawać w stałym kontakcie ze swoimi fanami. W szczególności teraz, kiedy ze względu na pandemię koronawirusa odwołane bądź przełożone zostały wszystkie koncerty. Jedną z artystek, które są bardzo aktywne w sieci jest Madonna. Konto wokalistki na Instagramie zostało jednak ocenzurowane. Wszystko ze względu na fake newsa. Więcej na ESKA.pl.

Instagram Madonny to jedno z tych miejsc, w których najszybciej publikuje ona informacje o swoich kolejnych projektach. Artystka posiada już ponad 15 milionów obserwujących, którzy z bardzo dużym zaangażowaniem śledzą jej poczynania. Zapewne wielu z nich zdziwiło się po zauważeniu, że konto legendarnej wokalistki zostało ocenzurowane. Tym razem nie poszło jednak o nagie zdjęcia, którymi Madonna szokuje swoich wielbicieli. Królowa popu została ukarana przez zarządzających serwisem społecznościowym za publikowanie szkodliwych i fałszywych treści dotyczących koronawirusa.

Niedługo po wybuchu pandemii wokalistka mocno zaangażowała się w walkę z koronawirusem. Artystka przekazała milion dolarów dla potrzebujących, a za pośrednictwem social mediów zachęcała do pozostawania w domu. Podzieliła się także wyznaniem, że po zakończeniu trasy koncertowej Madame X Tour w Paryżu wykryto u niej przeciwciała, co oznacza, że sama przeszła COVID-19. Najnowszy post na Instagramie spotkał się jednak z falą krytyki. Efektem było oznaczenie jej posta jako fake newsa.

Hotplota.pl: Madonna prawie nago; Beyonce nie umie zakładać maseczki?!

Instagram Madonny zablokowany

Tego nikt się nie spodziewał! Konto Madonny zostało ocenzurowane przez zarządzających Instagramem. Wszystko przez wideo, jakie królowa popu zamieściła na swoim profilu. W opisie do udostępnionego filmiku z wystąpieniem lekarki Stelli Immanuel piosenkarka napisała, że lek na koronawirusa został już dawno udostępniony, jednak jest przetrzymywany w tajemnicy, by bogaci byli jeszcze bogatsi. Na reakcję ze strony właścicieli serwisu nie trzeba było długo czekać.

- Wycofaliśmy to wideo, ponieważ zawierało zwodnicze deklaracje na temat remediów i metod zapobiegania COVID-19 - poinformował agencję AFP rzecznik Facebooka, do którego należy Instagram.

Stanowisko Madonny potępili nie tylko właściciele Facebooka, ale również jej fani, jak i inni artyści. Wśród gwiazd, które publicznie skrytykowały królową pop znalazła się Annie Lennox - wokalistka Eurythmics.

Najnowsze