Instagram Kids jednak nie powstanie? Ludzie domagają się anulowania projektu!

2021-05-08 15:55
Instagram
Autor: Pixabay.com

Instagram dla dzieci jednak nie powstanie? Facebook otrzymał list otwarty od osób, które nie do końca popierają pomysł na nowy, internetowy projekt. Według nich Instagram Kids jest po prostu niepotrzebnym zagrożeniem. Czy wystosowana prośba o anulacji projektu sprawi, że aplikacja ta nie wejdzie w życie? Więcej na ten temat widnieje poniżej!

Instagram dla dzieci miał być aplikacją, która już niebawem weszłaby w życie, jednak nie tak prędko! Okazuje się, że nie wszystkim podoba się nowy pomysł na projekt od Facebooka. Okazuje się, że kiedy nad aplikacją trwały prace, niektóre osoby wystosowały otwarty list do Marka Zuckerberga wyjaśniając w nim wszystkie swoje obawy. Instagram Kids miał być aplikacją przeznaczoną dla młodszych osób, poniżej 13 roku życia. Projekt miał na celu posiadać rozszerzone funkcje kontroli rodzicielskiej. Sam zamysł nie był oczywiście złym pomysłem, patrząc na to, że w obecnej aplikacji Instagram możemy znaleźć mnóstwo kont osób poniżej 13 roku, które po prostu w trakcie weryfikacji nie podają swojej prawdziwej daty urodzenia. Być może przeznaczony dla nich portal społecznościowy sprawiłby, że to uległoby zmianie, a dzieci w tym wieku miałby dla siebie idealną platformę. Pomysł ten nie do końca spodobał się wszystkim i obecnie nie wiemy czy w ogóle powstanie. Mark Zuckerberg dostał list z prośbą o anulację projektu Instagram Kids. Dlaczego? Zobaczcie sami 

Instagram dla dzieci nie powstanie? 

Instagram Kids zdaniem niektórych osób może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Swoje negatywne zdanie odnośnie projektu argumentują różnymi powodami, jednak największym z nich jest strach o to, że media społecznościowe stworzone z myślą o dzieciach, będą naruszać ich prywatność. Czy Facebook odpuści sobie tworzenie aplikacji Instagram Kids? Tego dowiemy się już wkrótce! 

Instagram - sztuka czy erotyka?
Najnowsze