Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2015: Polacy i medale - ile zdobyli? Nasi także Fly!

2015-07-27 15:24
Polacy na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015 mają duże szanse na medale
Autor: fot. YouTube Polacy na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015 mają duże szanse na medale

Polaków na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015 w Los Angeles nie brakuje. Nasza reprezentacja liczy łącznie 60 zawodników. Szanse na medale Polaków na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015 zatem są i to spore. Polscy sportowcy biorący w nich udział udowodnili bowiem już nie raz, że potrafią Fly wyżej niż moglibyśmy zakładać.

Polacy na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015 od 24 lipca do 2 sierpnia będą reprezentować nasz kraj w 15 dyscyplinach. Licząca 60 sportowców reprezentacja Polski na Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2015 w Los Angeles ma szanse na medale w kajakarstwie, kolarstwie, koszykówce, lekkoatletyce, piłce nożnej czy też pływaniu. Jeśli chodzi o podział sił ze względu na płeć, to tym razem dominują panie. W olimpiadzie zaprezentuje się 31 Polek, podczas gdy panów w składzie jest 29.

Medale Polaków na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015

Pełną odpowiedź na pytanie, ile medali ma Polska na Igrzyskach Olimpiad Specjalnych 2015, poznamy dopiero na początku sierpnia. Na bieżąco klasyfikację medalową Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2015 można śledzić na oficjalnej stronie tego sportowego wydarzenia. W zakładce QUICK LINKS wystarczy wybrać kategorię RESULTS.

>> Powstanie Warszawskie 2015: obchody 71. rocznicy 1 sierpnia

Jeśli chodzi o szanse Polaków na medale w olimpiadzie, to te są całkiem spore. Warto przypomnieć, że Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Atenach z 2011 roku przyniosły naszym sportowcom łącznie aż 87 medali, w tym 29 złotych!

Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2015

Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2015 w Los Angeles to kolejne spotkanie sportowców, którzy są niepełnosprawni umysłowo. O olimpiadzie z edycji na edycję robi się coraz głośniej m.in. za sprawą wspierających ją gwiazd. Jedna z nich to Avril Lavigne, która na ceremonii otwarcia imprezy zaśpiewała napisany specjalnie na nią kawałek Fly. A za 'wysokie loty' polskiej reprezentacji na igrzyskach ESKA.pl trzyma kciuki jak najmocniej tylko się da.

Lubicie rywalizację? W Los Angeles robią to sportowcy, w filmie Igrzyska zabójców bohaterowie próbujący się wydostać z ciemnego lochu. Zapraszamy do oglądania!

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

źródło: polskieradio.pl

JB

Najnowsze