Igor Herbut - wiek, choroba, pochodzenie, żona, piosenki

2022-05-21 22:01
Igor Herbut
Autor: WBF Igor Herbut - wiek, choroba, pochodzenie, żona, piosenki

Igor Herbut to muzyk młodego pokolenia, którego sława rozpoczęła się w 2011 roku, za sprawą udziału w trzeciej edycji programu Must Be The Music. Igor wraz ze swoim zespołem LemON zakwalifikowali się do finału, w którym zwyciężyli zgarniając główną nagrodę. Piosenkarz od razu zyskał grono wiernych fanów, którzy zaczęli zapełniać koncertowe sale. Znakiem rozpoznawczym Igora Herbuta jest bardzo oryginalna barwa głosu i styl śpiewania. Muzyk jest niezwykle ciekawą postacią, chociażby ze względu na swoje pochodzenie. Sprawdź najciekawsze informacje na temat Igora Herbuta.

Ile ma lat Igor Herbut? Skąd pochodzi Igor Herbut? Na co choruje Igor Herbut? – to jedne z najczęściej wyszukiwanych informacji na temat muzyka, więc postanowiliśmy zebrać wszystko w jednym artykule. Sprawdź najważniejsze informacje na temat byłego uczestnika Must Be The Music, Igora Herbuta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto to Bryska? Wiek, imię i nazwisko, piosenki, peruka, Instagram

Igor Herbut – wiek

Wokalista przyszedł na świat 17 grudnia 1990 roku w Przemkowie. W roku 2022 roku skończy 32 lata. Po 10 latach kariery na scenie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków, który lubi eksperymentować z muzyką.

Igor Herbut – pochodzenie

Igor pochodzi z Przemkowa (Dolny Śląsk), gdzie spędził całe swoje dzieciństwo. Małe miasteczko, liczące 6,5 tys. mieszkańców to miejsce, do którego muzyk uwielbia wracać, ponieważ jak sam mówi, to jego „mała ojczyzna”.

Igor Herbut – żona

Muzyk od 2013 roku związany jest z producentką telewizyjną, Małgorzatą Dacko. Poznali się przy okazji pracy nad filmem „Wkręceni”, do którego Igor nagrywał piosenkę o tym samym tytule. Wówczas Małgosia miała 31 lat, a Igor zaledwie 23. Jednak mimo dużej różnicy wieku ich miłość kwitła, a para zdecydowała się na powiększenie rodziny. W 2019 roku na świat przyszedł ich syn o bardzo oryginalnym imieniu, Kai, o którym wokalista niegdyś zaśpiewał: „On jest oceanem miłości, dzięki niemu stałem się jasny”. Małgorzata była również managerką zespołu LemON, a także współautorką utworu „Miłość jest wszystkim”.

Igor Herbut – choroba

Kilka lat temu artysta wyznał w wywiadzie z Agatą Młynarską, iż na początku swojej kariery zmagał się z „chorobą duszy” i zamiast cieszyć się z swoich sukcesów, zmagał się z mrocznymi myślami.

Był czas ciemności w moim życiu (…). Myślałem, że się wykoleję, nie mówiłem o tym nigdy nikomu, ale wszystko jest na mojej płycie” – powiedział w rozmowie z dziennikarką.

W tym niepewnym czasie odwróciło się od niego wiele osób, a depresja zweryfikowała, kto jest jego przyjacielem. Dopiero narodziny syna spowodowały, że w jego życiu zapanowała „jasność”.

Igor Herbut – piosenki

Igor Herbut wraz z zespołem LemON wydał cztery albumy:

  • Lemon – wydany 27 listopada 2012 roku
  • Scarlett – wydany 24 listopada 2014 roku
  • Etiuda zimowa – wydany 13 listopada 2015 roku
  • Tu – wydany 24 marca 2017 roku

Jego solowy album zatytułowany „Chrust” ukazał się 17 kwietnia 2020 roku. Największymi hitami Igora Herbuta są takie piosenki jak: „Wkręceni”, „Scarlett”, „Napraw”, „Jutro”, „Jasny”. 7 marca 2022 roku pojawił się singiel „Mamo tyś płakała”, który nagrał w duecie z Sanah. Artystka zaprosiła Igora na swoją płytę „Uczta”, piosenka okazała się hitem.

Wywiad z Igorem Herbutem o jego nowej płycie "Chrust"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze