Reality show

"Idol". Paweł Kowalczyk omal nie zwyciężył muzycznego show. Po latach znów pojawił się w telewizji, ale tym razem jako... rzeźnik

Wśród finalistów muzycznego programu "Idol" znalazło się zarówno sporo gwiazd, jak i osób, którym nie udało się zrobić zawrotnej kariery. Tuż tuż od wygranej w trzeciej edycji był Paweł Kowalczyk. Artysta po latach znów pojawił się w telewizji, jednak tym razem... w roli rzeźnika w reklamie jednej ze znanych sieci handlowych.

Spis treści

  1. Program "Idol" w Polsce 
  2. Paweł Kowalczyk - faworyt 3. edycji "Idola" 
  3. Paweł Kowalczyk wrócił do telewizji jako... rzeźnik 
  4. Kovalczyk - co robi aktualnie? 

Program "Idol" w Polsce 

Muzyczne talent show są niezwykle popularne na całym świecie. Ich erę w Polsce rozpoczął Idol, którego cztery pierwsze zostały zrealizowane w latach 202-2005. Choć program, po całych dwunastu latach, doczekał się także piątej edycji, ta nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. 

Udział w "Idolu" stał się dla wielu osób przepustką do wielkiej kariery. W muzycznym show wzięli udział m.in.:

Paweł Kowalczyk - faworyt 3. edycji "Idola" 

Wśród uczestników trzeciej edycji programu "Idol" pojawił się Paweł Kowalczyk, który szybko podbił serca widzów i jurorów (Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Robert Leszczyński, Marcin Prokop i Maciej Maleńczuk). 

Młody mieszkaniec Ząbkowic Śląskich, który pojawił się na castingu w buraczkowoczerwonych włosach, z odcinka na odcinek udowadniał, że jest bardzo utalentowanym artystą. Paweł Kowalczyk znalazł się w finałowej dziesiątce i doszedł aż do trzeciego miejsca. W finale lepsi od niego okazali się tylko Monika Brodka, która zwyciężyła 3. edycję "Idola" oraz zajmujący drugie miejsce Jakub Kęsy. 

Paweł Kowalczyk zaczął śpiewać jako nastolatek. Kiedy pojawił się w "Idolu", był studentem Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu, a także wokalistą zespołów "Smak Paniki" oraz "Junkers". Jak sam przyznał, udział w talent show pozwolił mu zdobyć doświadczenie i pomógł mu stać się pełnowartościowym artystą. 

Czytaj także: Wygrał czwartą edycję "Idola". Kilka lat później wycofał się z życia publicznego

Paweł Kowalczyk wrócił do telewizji jako... rzeźnik 

Dzięki udziałowi w "Idolu", Paweł Kowalczyk zdobył rozpoznawalność. Niedługo po zakończeniu 3. edycji show, muzyk został współprowadzącym program "Muzyczna winda". Na swoja pierwszą płytę czekał aż pięć lat- w 2009 roku wydał debiutancki album studyjny "Obsesja", który promował singlem „Wrong” nagranym z gościnnym udziałem Magdaleny Kuś. Rok później rozpoczął współpracę ze Sławomirem Leniartem i Aleksandrem Bobrowskim. W 2013 roku założył natomiast jazzowy projekt muzyczny Kovalczyk Big Band Projec, który jeszcze w tym samym roku wydał płytę. Trzy lata później światu ukazał się trzeci krążek artysty "Kovalczyk Aux". 

11 października 2019 roku uczestnik "Idola" wydał czwarty album pt. Piosenki Mistrza, na którym umieścił kompozycje z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego w nowoczesnych, elektronicznych aranżacjach.

Choć Kovalczyk cały czas działa w branży muzycznej, zniknął z show biznesu. W telewizji pojawił się po raz kolejny w 2021 roku. Tym razem jednak wystąpił jako "rzeźnik liryczny" w reklamie jednej z sieci handlowych. Muzyk zaśpiewał w reklamie piosenkę, stojąc przy ladzie z mięsem. 

Kovalczyk - co robi aktualnie? 

Artysta prowadzi konto na Facebooku, gdzie regularnie zamieszcza filmiki, na których prezentuje fanom swój wokalny talent. W ostatnim czasie Paweł Kovalczyk zaczął także dbać o formę, na dowód czego pokazuje także m.in. jak ćwiczy w siłowni. 

Jak zmienił się Paweł Kowalczyk z 3. edycji "Idola"? Zajrzyj do naszej galerii