Hybrydowe autobusy w Lesznie. To dzięki unijnym funduszom

2018-06-06 18:17
Hybrydowe autobusy w Lesznie dzięki unijnym funduszom
Autor: Fot. www.mzk.Leszno.pl Leszno

Ekologiczne, hybrydowe autobusy zamiast starych, spalinowych pojazdów? Tak niedługo będzie w Lesznie, które na ten cel otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dość spalin z autobusów miejskich. Leszno stoi o krok od elektrycznej rewolucji. Dzięki milionom z Unii Europejskiej część spalinowych autobusów MZK, zastąpią ekologiczne hybrydy. - To będzie dla nas skok cywilizacyjny - mówią mieszkańcy Leszna.

- Cieszę się, że Leszno inwestuję w takie technologie i, że będziemy mieli możliwość poruszania się takimi autobusami i mimo, że jestem rowerzystką to też korzystam z MZK i cieszę się, że nastąpi takie unowocześnienie tego taboru w naszym mieście. W sumie jestem za bardzo takimi ekologicznymi rozwiązaniami we wszystkich dziedzinach życia i myślę sobie, że będzie fajnie przyjechać takim hybrydowym autobusem - twierdzi mieszkanka miasta.

- W sumie dobrze bo to wszystko w stronę idzie, elektryczne autobusy, samochody. Ekologia jest ważna ale też hałas jest bardzo istotny uważam że. W ogóle te autobusy nie słuchać. Ale najważniejsze żeby się nie spóźniały - dodaje inny mieszkaniec. - W sumie auta elektryczne prędzej czy później wyprą auta spalinowe. Fajnie, że Leszno jest wśród pionierów takich zmian w Polsce. Na pewno będę jeździł - uważa kolejny.

Hybrydowe autobusy w Lesznie dzięki unijnym funduszom
Autor: Fot. www.mzk.Leszno.pl Komunikacja miejska

- Bez dofinansowania z Unii Europejskiej nie mielibyśmy szans na wymianę taboru. Wartość projektu to ponad 20 milionów. Dofinansowanie trzynaście milionów osiemset, osiem autobusów hybrydowych. Przygotowujemy przetarg na zakup tych autobusów. Ograniczymy wydzielanie spalin i zanieczyszczeń do powietrza, również gazów cieplarnianych. Na pewno będzie ciszej w mieście, ponieważ one troszeczkę jednak ograniczają hałas i przekonamy mieszkańców do korzystania większego z tej formy komunikacji miejskiej - mówi Małgorzata Łakomy kierownik biura projektów współfinansowanych w Leszczyńskim magistracie.

Hybrydowe autobusy w Lesznie. To dzięki unijnym funduszom
Autor: Fot. www.mzk.Leszno.pl Komunikacja miejska w Lesznie

Szczegółowe informacje o programie oraz o możliwościach uzyskania dofinansowania znajdują się na stronie internetowej www.wrpo.wielkopolskie.pl. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze