Hybrydowe autobusy w Lesznie dzięki unijnym funduszom

i

Autor: Fot. www.mzk.Leszno.pl Leszno

Hybrydowe autobusy w Lesznie. To dzięki unijnym funduszom

2018-06-06 18:17

Ekologiczne, hybrydowe autobusy zamiast starych, spalinowych pojazdów? Tak niedługo będzie w Lesznie, które na ten cel otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Dość spalin z autobusów miejskich. Leszno stoi o krok od elektrycznej rewolucji. Dzięki milionom z Unii Europejskiej część spalinowych autobusów MZK, zastąpią ekologiczne hybrydy. - To będzie dla nas skok cywilizacyjny - mówią mieszkańcy Leszna.

- Cieszę się, że Leszno inwestuję w takie technologie i, że będziemy mieli możliwość poruszania się takimi autobusami i mimo, że jestem rowerzystką to też korzystam z MZK i cieszę się, że nastąpi takie unowocześnienie tego taboru w naszym mieście. W sumie jestem za bardzo takimi ekologicznymi rozwiązaniami we wszystkich dziedzinach życia i myślę sobie, że będzie fajnie przyjechać takim hybrydowym autobusem - twierdzi mieszkanka miasta.

- W sumie dobrze bo to wszystko w stronę idzie, elektryczne autobusy, samochody. Ekologia jest ważna ale też hałas jest bardzo istotny uważam że. W ogóle te autobusy nie słuchać. Ale najważniejsze żeby się nie spóźniały - dodaje inny mieszkaniec. - W sumie auta elektryczne prędzej czy później wyprą auta spalinowe. Fajnie, że Leszno jest wśród pionierów takich zmian w Polsce. Na pewno będę jeździł - uważa kolejny.

Hybrydowe autobusy w Lesznie dzięki unijnym funduszom

i

Autor: Fot. www.mzk.Leszno.pl Komunikacja miejska

- Bez dofinansowania z Unii Europejskiej nie mielibyśmy szans na wymianę taboru. Wartość projektu to ponad 20 milionów. Dofinansowanie trzynaście milionów osiemset, osiem autobusów hybrydowych. Przygotowujemy przetarg na zakup tych autobusów. Ograniczymy wydzielanie spalin i zanieczyszczeń do powietrza, również gazów cieplarnianych. Na pewno będzie ciszej w mieście, ponieważ one troszeczkę jednak ograniczają hałas i przekonamy mieszkańców do korzystania większego z tej formy komunikacji miejskiej - mówi Małgorzata Łakomy kierownik biura projektów współfinansowanych w Leszczyńskim magistracie.

Hybrydowe autobusy w Lesznie. To dzięki unijnym funduszom

i

Autor: Fot. www.mzk.Leszno.pl Komunikacja miejska w Lesznie

Szczegółowe informacje o programie oraz o możliwościach uzyskania dofinansowania znajdują się na stronie internetowej www.wrpo.wielkopolskie.pl. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej