Hity 2015: najpopularniejsi artyści w podsumowaniu Google

i

Autor: Fot. Bulls To o nich Polacy pytali najczęściej w 2015 roku

Hity 2015: najpopularniejsi artyści 2015 roku. Sprawdź, kto i dlaczego znalazł się w TOP 10

2015-12-18 17:53

Hity 2015: najpopularniejsi artyści w podsumowaniu Google. Analizując zestawienia haseł, których Polacy najczęściej szukali w sieci okazuje się, że w 2015 roku największe zainteresowanie wśród zagranicznych gwiazd branży muzycznej budzili m.in. Adele, Sia i Adam Lambert. Postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego to właśnie o nich pytaliście najczęściej.

Hity 2015: najpopularniejsi artyści w podsumowaniu roku. Google przygotował podsumowanie 2015 roku. Firma ogłosiła coroczną listę haseł najszybciej zyskujących popularność w mijającym roku. Zestawienia pokazują, które osoby, wydarzenia i tematy najbardziej interesowały Polaków w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Hity 2015: najpopularniejsi artyści

W podsumowaniu 2015 roku przygotowanym przez firmę Google znalazło się m.in. zestawienie zagranicznych artystów, których Polacy najczęściej szukali przez wyszukiwarkę Google. Postanowiliśmy przypomnieć, co takiego stało się, że to właśnie o nich pytaliśmy najczęściej.

  1. Adele - To właśnie ona zajęła pierwsze miejsce w zestawieniu Google. Dlaczego? 20 listopada brytyjska wokalistka Adele wydała swój trzeci studyjny album zatytułowany 25. Pierwszym singlem promującym najnowszą płytę piosenkarki był utwór Hello. Krążek okazał się wielkim sukcesem bijąc wszelkie rekordy popularności.
  2. Sia - Na drugiej pozycji znalazła się Sia. Australijska piosenkarka w 2015 roku nagrała kilka utworów, które szybko stały się hitami. Jednak największą popularność zdobyła piosenka Chandelier i stworzony do niego klip. Szczególną uwagę zwróciła młoda dziewczynka, która zatańczyła w teledysku do Chandelier. Chodzi o Maddie Zinger, która wystąpiła też w późniejszych teledyskach do utworów Australijki i na pewno odpowiada za część sukcesu jaki w serwisie YouTube odniósł klip do Chandelier. A sukces odniósł nie mały. Utwór na YouTube został odtworzony blisko miliard razy. Dodatkowo już w styczniu 2016 roku do sprzedaży trafi nowa płyta wokalistki.
  3. Adam Lambert - amerykański piosenkarz w 2015 roku kilkukrotnie odwiedził Polskę. W lutym zagrał w Krakowie koncert z zespołem Queen, w sierpniu wystąpił na ESKA Music Awards, a w listopadzie pojawił się w półfinale The Voice of Poland. Każda z wizyt wzbudziła duże zainteresowanie jego osobą.
  4. Hozier - tuż za podium znalazł się irlandzki piosenkarz i chociaż debiutancki album Hoziera ukazał się w 2014 roku to popularność wokalisty nie słabnie do tej pory. We wrześniu Irlandczyk wydał nowy teledysk, w którym wspominał wizytę w Polsce, co było miłą niespodzianką dla polskich fanów artysty.
  5. Mans Zelmerlow - to szwedzki wokalista, który w 2015 roku wygrał Eurowizję.
  6. Demis Roussos - to grecki piosenkarz, który zmarł 25 stycznia 2015 roku.
  7. Indila - to francuska piosenkarka, która 15 listopada 2015 roku miała wystąpić w Polsce podczas Love Festival. Warszawski festiwal ostatecznie się nie odbył, a Indila z powodu problemów zdrowotnych nie odwiedziła naszego kraju. Całe zamieszanie z koncertem spowodowało duże zainteresowanie artystką.
  8. Sam Smith -  We wrześniu ogłoszono, że piosenkarz nagra oficjalny utwór promujący film Spectre opowiadający o przygodach Jamesa Bonda. Oficjalna premiera utworu Writing’s on the Wall odbyła się 25 września 2015 roku.
  9. Eagles of Death Metal -  najnowszy krążek zespołu ukazał się w październiku 2015 roku. Krótko po premierze albumu grupa ruszyła w trasę koncertową. Podczas koncertu w Paryżu doszło do tragicznego zamachu terorystycznego na teatr Bataclam, w którym odbywał się koncert Eagles of Death Metal. Zespół zdążył bezpiecznie opuścić salę koncertową po rozpoczęciu strzelaniny, w wyniku której zginęło 89 osób. Po zamachu zespół przerwał trasę, którą wznowi w 2016 roku. Muzycy zagrają również w Polsce.
  10. Kendji Girac - to francuski wokalista, któremu popularność przyniosła piosenka Andalouse. W 2015 roku Kendji Girac wydał reedycję swojej debiutanckiej płyty studyjnej zatytułowanej Kendji, która została wzbogacona o pięć nowych utworów, w tym m.in. One Last Time, numer nagrany przez Giraca w duecie z amerykańską piosenkarką Arianą Grande. 30 października ukazał się jego drugi album studyjny zatytułowany Ensemble, który promowany jest m.in. przez singiel Me Quemo.

 

KL