Anonymous - kto to jest? Kim są tajemniczy hakerzy z Anonymous?

i

Autor: HOLLANDSE HOOGTE/East News Anonymous - kto to jest? Kim są tajemniczy hakerzy z Anonymous?

Hakerzy Anonymous - kto to jest? Kim są tajemniczy hakerzy z Anonymous?

2022-03-03 15:58

Kim jest Anonymous? Co to za grupa? Te i inne pytania pojawiają się w związku z agresją Rosji wymierzoną w Ukrainę. Haktywiści, jak sami o sobie mówią, zdecydowali się zablokować dostęp do rządowych stron rosyjskiego rządu. Co więcej ujawniają poufne dane tamtejszych polityków! Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Anonymous - skąd nazwa?
  2. Anonymous - kim są?
  3. Anonymous - najbardziej znane operacje
  4. Anonymous - ataki hakerskie 2022

Anonymous - kto to jestKim jest Anonymous? Hakerzy od lat wzbudzają duże zainteresowanie internautów. Aktywiści internetowi sprzeciwia się łamaniu praw obywatelskich, ograniczaniu wolności, korupcji, cenzurze, czy chociażby łamaniu praw zwierząt. Niewątpliwie grupa Anonymous swoimi działaniami skupia się na wprowadzeniu sprawiedliwości, a także obrony bezbronnego człowieka. W 2012 magazyn Time zaliczył ich do grona stu najbardziej wpływowych osób na świecie. Zrzeszeni haktywiści są teraz w kręgu zainteresowania wielu osób, a wszystko za sprawą ujawniania haseł i tajnych danych rosyjskiego oraz białoruskiego rządu. 

Pieniądze Rosjan znikną z ich kont bankowych? Anonymous wydało oświadczenie po polsku!

Anonymous - skąd nazwa?

Aktywiści internetowi nazwali się Anonymous. Termin ten wiąże się z tajemniczą tożsamością użytkowników, którzy odpowiadają za internetowe działanie na rzecz dobra ludzi. Mają charakterystyczne maski Guya Fawkesa, znane z filmowej adaptacji komiksu V jak Vendetta. Obowiązuje jako główny symbol Anonymous od 2006 roku.

Jak pomóc Ukrainie? [SPRAWDŹ]

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

Anonymous - kim są?

Jesteśmy Legionem. Nigdy nie przebaczamy. Nigdy nie zapominamy. Spodziewajcie się nas - takim hasłem posługuje się grupa Anonymous. Kolektyw aktywistów rozpoczął działalność w 2003 roku. Policja wielokrotnie próbowała złapać członków, jednak ich namierzenie i udowodnienie nielegalnych czynów nie jest takie łatwe. W grudniu 2010 roku holenderska policja zatrzymała 16-latka, który był podejrzewany o hakerstwo i działalność jako Anonymous. W styczniu 2011 wysłano 40 listów gończych za hakerami, a w czerwcu 2011 zatrzymano 32 osoby, które były podejrzane o ataki na serwery Turcji. 

Anonymous - najbardziej znane operacje

Kilkanaście operacji prowadzonych przez Anonymous miały realny wpływ na to, jak aktualnie wygląda internetowy świat. Oto wybrane akcje aktywistów:

  • 2012 - ACTA: w drugiej połowie stycznia blokowane były polskie strony internetowe rządu. Miało to związek z umową handlową dotyczącą zwalczania obrotu towarami podrabianymi. Chodziło dokładniej o naruszanie własności intelektualnej, czyli np. piractwem medialnym.
  • 2012: Megaupload: głośno zrobiło się w tym samym roku, gdy blokowane były strony amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości USA, FBI, strony wytwórni Universal Music Group oraz organizacji RIAA i Motion Picture Association of America. Wszystko to w odwecie za zablokowanie serwisu megaupload.com i aresztowanie jego właściciela.
  • 2015: Charlie Hebdo: Anonymous opublikował na Twitterze nagranie wideo i oświadczenie potępiające atak na Charlie Hebdo, w którym 12 osób, w tym ośmiu dziennikarzy, zostało śmiertelnie zastrzelonych. My, Anonimowi na całym świecie, postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę wam, terrorystom i obiecujemy pomścić zabójstwa poprzez zamknięcie waszych kont we wszystkich sieciach społecznościowych.

Anonymous - ataki hakerskie 2022

Grupa Anonymous postanowiła znów o sobie przypomnieć. 25 lutego 2022 na oficjalnym koncie w serwisie Twitter pojawiło się oświadczenie, że rozpoczęły się operacje cybernetyczne przeciwko Federacji Rosyjskiej, a wszystko to w odwecie za brutalną inwazję w Ukrainę, która została zlecona przez prezydenta Rosji. Aktywiści zablokowali rosyjskie strony internetowe Ministerstwa Obrony, a także inne państwowe witryny. Anonymous ujawnili tego samego dnia 200 GB dokumentów, a także adresów e-mail, które należą do rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Ujawniono również maila od białoruskiego producenta broni Tetraedr, który zapewniał wsparcie logistyczne Rosji w rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Ponadto anonimowi hakerzy włamali się do rosyjskich kanałów telewizyjnych i odtwarzali za ich pośrednictwem ukraiński hymn, a także nieocenzurowane wiadomości o tym, co działo się w Ukrainie.

Nauka zdalna MARZEC 2022 z powodu wojny w Ukrainie? Jest rozporządzenie!