Gwiazda roku 2020 - WYNIKI. Ten artysta zdeklasował konkurencję!

Michał Szpak i Krystian Ochman
Autor: VIPHOTO/East News

Dwa pierwsze tygodnie 2021 roku już za nami. To dobry czas, by ogłosić wyniki sondy zamieszczonej na ESKA.pl, w której wybieraliście największą gwiazdę 2020 roku. W zestawieniu wzięto pod uwagę zarówno wykonawców z Polski, jak i z zagranicy. Zwycięzca mógł być tylko jeden! Do kogo zdaniem czytelników ESKA.pl należał 2020 rok? Sprawdźcie już teraz.

Gwiazda roku 2020 wybrana! Rok 2021 rozpoczął się na dobre, dlatego warto przedstawić wyniki sondy, w której mogliście głosować od ponad miesiąca. W grudniu zapytaliśmy was o to, do kogo, waszym zdaniem, należał rok 2020. Mimo że ostatnich dwanaście miesięcy nie można uznać za udane dla świata, to pod względem muzyki był on z pewnością jednym z najlepszych. W dobie pandemii koronawirusa wielu artystów zdecydowało się na nagranie i wypuszczenie nowych kawałków, a nawet całych albumów. 

W notowaniu wzięliśmy pod uwagę ponad czterdzieści gwiazd, które w 2020 roku zachwycały nas najbardziej. Nie było podziału na artystów polskich i zagranicznych. Wszystko zależało od czytelników ESKA.pl. Wyniki pokazują, kto ma w Polsce najsilniejszy fanbase. Artysta, który zwyciężył, zdobył ponad 50% wszystkich głosów, zostawiając w tyle największe gwiazdy światowej sceny muzycznej. Kto to taki?

Sprawdźcie listę hitów na ferie 2021!

Gwiazda roku to...

Jego fani wielokrotnie udowodnili, że są oddani jak mało kto. Nasz plebiscyt na gwiazdę roku 2020 wygrał Michał Szpak z imponującym wynikiem 56% wszystkich głosów. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się podopieczny Michała z The Voice of Poland - Krystian Ochman, z 23% głosów. Podium zamyka Marcin Maciejczak, który zdobył ich aż 9. Gratulujemy wokalistom i nie możemy doczekać się ich kolejnych projektów!

Michał Szpak - najlepsze występy
Najnowsze