Gorąca 100 Radia ESKA 2020 - WYNIKI. Sanah z tytułem największego hitu w Polsce!

2020-12-31 20:00
Gorąca 100 Radia ESKA 2020 - WYNIKI
Autor: Radio ESKA / Magic Records Poland Gorąca 100 Radia ESKA 2020 - WYNIKI

Gorąca 100 Radia ESKA 2020 ułożona dzięki Waszym głosom! Przez cały grudzień decydowaliście i dawaliście znać, którymi numerami żyliście w ostatnich 12. miesiącach. Kto zgarnął tytuł HITU ROKU?! Przekonajcie się sprawdzając WYNIKI GORĄCEJ 100 RADIA ESKA - na ESKA.pl!

Gorąca 100 RADIA ESKA to najważniejsze podsumowanie w Polsce! Największe, najpopularniejsze gwiazdy i ich hity przez 12 miesięcy walczyły o Wasze uznanie. Ten rok zdominowały hip-hopowe numery, ale także stare hity w nowych, odświeżonych wersjach. W ścisłej setce, dzięki Waszym głosom, znalazło się miejsce dla Not So Bad od Yves V, What's Love Got To Do With It od Kygo & Tina Turner, Lovefool od Twocolors. Tym hitom nie udało się jednak zebrać wystarczającej liczby głosów, by pojawić się w gronie dziesięciu najlepszych hitów w Polsce w 2020 roku.

Gorąca 100 Radia ESKA 2020 - WYNIKI

Krystian Ochman jakiego nie znacie! Wywiad o The Voice of Poland, Eurowizji i nie tylko

Gorąca 100 Radia ESKA 2020 - WYNIKI

Pierwszą dziesiątkę otworzył hit "objawienie" 2020 roku. Początkowo nic nie zwiastowało, że będzie to jeden z Waszych ulubionych utworów. Mowa o Hypnotized od Purple Disco Machine. Tuż przed nim, niektórzy powiedzą, że za nisko - ale tak głosowaliście - Never Let Me Down, za które odpowiada Vize i Tom Gregory, który zagrał wyjątkowy koncert Domowe Granie, tylko dla czytelników ESKA.pl. Na miejscu 8. znalazł się singiel Hollywood, za które odpowiada LA Vision i legendarny producent, Gigi D'Agositino.

Szczęśliwa siódemka dla duetu Vinai & Vamero, który na pewno podbiłby kluby w całej Polsce. Wszystko to z hitem Rise Up. Miejsce 6. dla artystki, która może zaliczyć ten rok do bardzo udanych. Wydała debiutancki album, z którego pochodzi między innymi utwór Salt, Who's Laughing Now, czy Kings & Queens, które prawie znalazło się w TOP 5.

MIEJSCE 5. - GORĄCA 100 RADIA ESKA 2020

Piosenka z miejsca 5. początkowo wywołała sporo kontrowersji. Jason Derulo, czyli doskonale znany wam wokalista, miesiąc temu znalazł się pod ostrzałem, gdy przerobił Savage Love bez oficjalnej zgody nowozelandzkiego muzyka Joshua Stylah, czyli oficjalnego autora utworu. Ostatecznie jednak Columbia Records będąca Sony Music Entertainment mogła oficjalnie wydać przerobioną przez Derulo wersję a ta momentalnie namieszała w tym roku.

MIEJSCE 4. - GORĄCA 100 RADIA ESKA 2020

Na miejscu 4. znalazł się artysta, który nie został nominowany do nagród Grammy. Nagrodzili go jednak słuchacze Radia ESKA. The Weeknd ze swoim Blinding Lights to czwarty najpopularniejszy hit w Polsce 2020 roku!

MIEJSCE 3. - GORĄCA 100 RADIA ESKA 2020

Piosenka Astronomia 2k19 zyskała ogromną popularność, a wszystko dlatego, że stała się częścią memów. Internauci odkryli, że żałobnicy w Ghanie i innych afrykańskich krajach tańczą z trumnami na plecach. To zwyczaj, za który tamtejsze rodziny płacą fortunę. Wszystko po to, by wysłać do nieba swojego zmarłego bliskiego w wielkim stylu.

MIEJSCE 2. - GORĄCA 100 RADIA ESKA 2020

Astronomia 2k19 nie jest na miejscu 1.? Tak głosowaliście w grudniu w ramach Gorącej 100 Radia ESKA. Zdecydowaliście, że wyżej powinien znaleźć się utwór Bubbletea, pod którym podpisuje się Quebonafide i Daria Zawiałow. Klimat przemyślenia, nostalgii, zatroskania i melancholijności - to wszystko w teledysku Bubbletea. Zgodnie z całą koncepcją płyty Romantic Psycho, nie brakuje azjatyckich symboli. Są również zdania napisane w języku chińskim, jednak nie ma w nich ukrytych znaczeń. Sam Quebo występuje w roli operatora kamery. Przypomnijcie sobie ten wyjątkowy obrazek:

MIEJSCE 1. - GORĄCA 100 RADIA ESKA 2020

Szampan od Sanah numerem 1 w Polsce w 2020 roku! Pierwszy singiel z debiutanckiego albumu Królowa Dram. Nagranie momentalnie zdobyło w naszym kraju status diamentowego singla. Najlepszy hit w Polsce w 2020 napisali i skomponowali Zuzanna Jurczak, Magdalena Wójcik i Jakub Galiński.

Najnowsze