Google dalej będzie Cię podsłuchiwał. Ale tylko pod warunkiem, że wyrazisz na to zgodę!

2019-09-24 13:42
Masz telefon tej marki? Niedługo możesz stracić dostęp do sklepu Google!
Autor: ALAIN JOCARD/AFP/East News Google

Asystent Google to jeden z najnowszych produktów popularnej marki, który z miejsca znalazł wielu fanów w naszym kraju. Jak się jednak okazało latem tego roku, część rozmów użytkowników była nagrywana i przekazywana zewnętrznym pracownikom, którzy na podstawie nagrań udoskonalali funkcję. Teraz Google planuje wprowadzić szereg zmian, aby na nowo odzyskać zaufanie klientów. Poznaj szczegóły na ESKA.pl.

Asystent Google podsłuchuje użytkowników - taka informacja przedostała się do sieci kilka miesięcy temu. Jak można się było spodziewać, wielu użytkowników po wstrząsającej wiadomości postanowiło zaprzestać korzystania z tego urządzenia. Do tamtego momentu, Asystent Google cieszył się sporą popularnością. Jako jego główne zalety, klienci Google'a wskazywali możliwość prowadzenia dialogu, wydanie komendy czy uzyskanie szybkiej odpowiedzi na nurtujące nich pytanie. Informacja o tym, że technologiczny gigant rejestruje, a następnie przekazuje dalej pliki wywołała niemałą burzę. Teraz Google wydaje się, że znalazł sposób, by poprawić swoją reputację.

Asystent Google - zgoda na podsłuchiwanie

Firma potwierdziła na swoim blogu, że dalej będzie podsłuchiwać swoich użytkowników, ale tylko tych, którzy wyrażą na to zgodę. Przedstawiciele giganta będą jednak próbować nakłonić użytkowników, by w dalszym ciągu wyrażali zgodę na takie działania, bowiem służą one ulepszaniu Asystenta. Co więcej, zmianie ulegnie również wrażliwość Google'a na hasło Hej Google, którego wypowiedzenie automatycznie uruchamia urządzenie. Teraz w ustawieniach będzie można ustawić moc słyszenia komunikatu. Wszelkie zmiany mają zostać wprowadzone do końca 2019 roku.

Najnowsze