Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co to znaczy i o co chodzi z tym słowem?

i

Autor: AFP PHOTO / CRIS BOURONCLE / EAST NEWS Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co to znaczy i o co chodzi z tym słowem?

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co to znaczy i o co chodzi z tym słowem?

2022-11-15 11:35

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - to apel jednego z internetowych twórców! Poprosił on społeczność na TikToku, by oddawali głosy na to określenie. Jego filmik, w krótkim czasie zbliżył się do 2 milionów wyświetleń w popularnej platformie. Co to znaczy gilbert? O co chodzi? Poznajcie szczegóły już teraz!

Spis treści

  1. Gilbert Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - co to znaczy?
  2. Gilbert Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - o co chodzi?
  3. Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - zasady, data, słowa

Gilbert Młodzieżowym Słowem Roku 2022? Internauci nie mają wątpliwości, że właśnie słowo gilbert powinno wygrać doroczny plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN. Choć trzeba zauważyć, że popularnością cieszy się również zwrot Essa jako okrzyk radości. Dużo głosów zbiera także słowo slay, za sprawą którego internauci wyrażają zachwyt. To jednak gilbert przejął TikToka. Użytkownicy często komentują tym wyrażeniem przeróżne filmiki. Najczęściej te, na których ktoś zrobi coś niebywałego, niezwykłego i można określić go mianem geniusza. Jednocześnie osoby komentujące filmiki na popularnej platformie z krótkimi filmikami namawiają innych do zgłaszania tej konkretnej propozycji. Czym jest gilbert? Co to znaczy?

[AKTUALIZACJA]

Gilbert NIE BĘDZIE Młodzieżowym Słowem Roku 2022. Znamy dokładny powód!

SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061

Gilbert Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - co to znaczy?

Słowo gilbert robi furorę na TikToku, ale coś czujemy, że niebawem będzie dosłownie wszędzie. Łącznie z Facebookiem, Instagramem, czy serwisem YouTube. Potencjalne młodzieżowe słowo roku oficjalnie jest jednostką siły magnetomotorycznej napięcia magnetycznego. Tak wynika z tłumaczenia dostępnego na stronie Słownika Języka Polskiego. Są również tłumaczenia, iż oznacza to człowieka sławnego i znanego. Autor pomysłu ma jednak inne tłumaczenie. Gilbertem nazywa się człowieka, który jest absolutnym mistrzem, geniuszem!

Gilbert Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - o co chodzi?

Gilbert na Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Tak brzmi apel Tiktokera, znanego jako latwogang. Nagrał on filmik, który viralowo zebrał blisko 2 miliony odtworzeń w 20 godzin od publikacji. Obiecał jednocześnie, że jeśli słowo to znajdzie się w TOP10 plebiscytu Wydawnictwa PWN, to przeleje 1000 złotych na cele charytatywne. 

Młodzieżowe Słowa Roku - czy znasz znaczenie wszystkich? Rozwiąż nasz quiz i udowodnij!

Pytanie 1 z 9
Młodzieżowe Słowo Roku 2021 - śpiulkolot

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 - zasady, data, słowa

Plebiscyt Młodzieżowe Słowo Roku organizowany jest od 2016 roku. Przez te lata skutecznie wspiera popularyzację języka polskiego i wywiera duży wpływ na współczesną polszczyznę. Plebiscyt co roku wzbudza duże zainteresowanie. Siódma edycja odbędzie się w dwuetapowej formule. Od 11 października do 8 listopada 2022 można zgłosić propozycje słów konkursowych wraz z wyjaśnieniem ich znaczenia. Mile widziane są również przykłady ich użycia. Następnie Jury plebiscytu dokona analizy nadesłanych zgłoszeń. Na tym etapie plebiscytu Jury może dodatkowo konsultować się z przedstawicielami młodzieży szkolnej. A już 15 listopada 2022. zaprezentowana zostanie finałowa dwudziestka. Wraz z publikacją finałowej listy, na stronie sjp.pwn.pl uruchomiony zostanie formularz głosowania. Za jego pomocą będzie można wskazać jedno słowo z listy, które zdaniem osoby głosującej zasługuje na miano Młodzieżowego Słowa Roku 2022. Głosowanie zakończy się o północy 30 listopada 2022. W ubiegłym roku na podium znalazły się: śpiulkolot, naura i twoja stara.

? Chcesz się pośmiać? Włącz WKRĘTARKĘ!

Posłuchaj, kogo Albert wkręcił tym razem :)

Listen to "Tattoo. WKRĘTARKA" on Spreaker.