Gdzie jest burza? Kiedy będzie burza? Sprawdź radar 2019 online!

2019-07-21 21:38 A.D.
Burza
Autor: East News / Tomasz Kawka

Sezon burz rozpoczyna się z latem, jednak już na początku kwietnia pojawiają się pierwsze oznaki niebezpieczeństwa. Burza, mimo niezwykłego widowiska jakie potrafi zapewnić, może być bardzo niebezpieczna. Szczególnie zagrożone są osoby pozostające na zewnątrz, podróżujące po drogach i zwierzęta. Jak sprawdzić gdzie jest burza? Dowiedzcie się na ESKA.pl

Burza to niebezpieczne zjawisko atmosferyczne, które możemy zaobserwować na naszym niebie niemal przez cały rok. Największe niebezpieczeństwo rozpoczyna się, jednak gdy przychodzą cieplejsze dni. Podczas burzy szczególnie należy uważać na silne podmuchy wiatru i błyskawice, które najczęściej trafiają w wysokie, samotne punkty, jak na przykład odosobnione drzewa. Jak sprawdzić gdzie jest burza?

Zobacz też: Występ z The Voice Kids hitem Internetu! Ma już kilkanaście milionów wyświetleń

Gdzie jest burza? Jak sprawdzić? 

Jeśli chcecie się upewnić, gdzie znajdują się burze w waszej okolicy, to możecie skorzystać z następujących serwisów, które ułatwiają ich obserwowanie: 

Kiedy będzie burza? Jak się zabezpieczyć? 

Jeśli burza znajduje się w naszej okolicy, warto się przed nią zabezpieczyć. Zamknijcie wszystkie okna i odłączcie od prądu urządzenia elektryczne. Upewnijcie się, że meble ogrodowe zostały przez was złożone, a zwierzęta znajdują się bezpiecznie w domu lub kojcu. Nie wychodźcie na dwór, aż minie najgorsze niebezpieczeństwo. W razie odcięcia prądu przygotujcie świece. 

Najnowsze