Festiwal Ku Przestrodze odwołany! Chorzowski festiwal ku czci Ryśka Riedla nie odbędzie się w 2015 roku [VIDEO]

2015-06-12 13:14
Festiwal Ku Przestrodze
Autor: mat. pras. Festiwal Ku Przestrodze

Festiwal Ku Przestrodze, czyli festiwal muzyczny ku czci Ryśka Riedla, został odwołany! Chorzowski festiwal nie odbędzie się pierwszy raz od 16 lat. Co z biletami? Czy fani festiwalu Ku Przestrodze mogą liczyć na zwrot biletów? Informacje na ten temat na ESKA.pl 

Festiwal Ku Przestrodze został odwołany. Impreza ku czci zmarłego wokalisty Dżemu nie odbędzie się pierwszy raz od czasu jej powstania w 1999 roku. Informację o odwołaniu Festiwalu Ku Przestrodze przekazał na oficjalnym fanpage'u festiwalu Adam Antosiewicz. Szczegóły dotyczące odwołania festiwalu Ku Przestrodze znajdują się w poście organizatora imprezy:

>>>FKA Twigs: Robert Pattinson w Polsce? Para przyjedzie na Orange Warsaw Fesitval 2015?

>>> Polska - Gruzja - gdzie oglądać w TV i online transmisję eliminacji Euro 2016. Na którym programie?

Festiwal Ku Przestrodze 2015 miał odbyć się w drugiej połowie lipca. Artyści, którzy mieli wystąpić na chorzowskiej scenie to: SBB, Ania Rusowicz, Krzysztof Wałecki & Vintage, Sławek Wierzcholski & Nocna Zmiana Bluesa, Leszek Cichoński & Adam Palma. 

Co z biletami na festiwal Ku Krzestrodze? Sprzedaż wejściówek jeszcze nie ruszyła, więc problem zwrotu pieniędzy za bilety nie istnieje. 

Festiwal Ku Przestrodze przez pierwsze 10 lat odbywał się w Tychach, później został przeniesiony do Chorzowa. Wiele razy festiwal zmieniał swoją nazwę. Kim był Ryszard Riedel fanom festiwalu i fanom Dżemu nie trzeba przedstawiać jego sylwetki. Młodszemu pokoleniu przypominamy, że Rysiek Riedel był wokalistą i frontmanem zespołu Dżem, dla którego też pisał teksty piosenek o biograficznym charakterze. W latach 80 był jednym z najbardziej popularnych wokalistów. Riedel był uzależniony od narkotyków, które ostatecznie stały się przyczyną jego śmierci w lipcu 1994 roku. 

Najnowsze