Eurowizja Junior

i

Autor: EBU / junioreurovision.tv Eurowizja Junior 2024 - kiedy polskie preselekcje?

Programy

Eurowizja Junior 2024 - preselekcje. Kiedy i jak zostanie wybrany reprezentant Polski?

2024-05-21 15:17

Eurowizja Junior 2024 nadchodzi. Choć dopiero skończył się dorosły konkurs, fani już myślą o wersji dziecięcej. W tym roku wydarzenie odbędzie się w Hiszpanii, a reprezentant Polski zostanie wybrany w krajowych preselekcjach. Jak będzie wyglądał wybór naszego reprezentanta?

Eurowizja Junior 2024 będzie kolejną okazją do sukcesu Polski w międzynarodowym konkursie. W ubiegłym roku Maja Krzyżewska niespodziewanie wywalczyła 6. miejsce, co było jednym z najlepszych wyników naszego kraju w tym konkursie. To dało nadzieje na trzecie zwycięstwo Polski w nadchodzących edycjach. Aby tak się stało, potrzebny jest świetny, charyzmatyczny wykonawca z dobrym głosem oraz dobrze zrobiona, chwytliwa piosenka. Jak zostanie wybrany tegoroczny reprezentant? Po raz szósty Telewizja Polska wykorzysta do tego program "Szansa na sukces", organizując specjalną edycję dla dzieci. Co wiemy o dacie wyboru reprezentanta? Jak będzie wyglądał przebieg preselekcji? Oto najważniejsze informacje.

Viki Gabor pojedzie na Eurowizję? Zdradziła nam, co o tym myśli

Eurowizja Junior 2024 - polskie preselekcje. Zasady

W pierwszym etapie wyemitowane zostaną 3 odcinki. Na podstawie występów ze znanymi hitami do wielkiego finału wybrana zostanie jedna osoba. Możliwe są też dzikie karty. W wielkim finale najlepsi uczestnicy zaśpiewają po jednym coverze oraz piosenki, które zostaną napisane specjalnie na Eurowizję Junior. Widzowie i jurorzy wspólnie wybiorą zwycięzcę.

Eurowizja Junior 2024 - polskie preselekcje. Data

Data emisji odcinków "Szansy na sukces" nie są jeszcze znane. Prawdopodobnie będzie to wrzesień, ponieważ program zazwyczaj startuje wraz z ramówką jesienną. W 2023 roku finał odbył się w niedzielę 24 września. Niewykluczone, że tym razem będzie to 22 września 2024.

Eurowizja Junior 2024 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2024 odbędzie się w sobotę 16 listopada w Hiszpanii. Koncert gościć będzie hala widowiskowa Caja Mágica w Madrycie. Hiszpania nie wygrała zeszłorocznej Eurowizji Junior. Trofeum trafiło do Francji, jednak kraj nie podjął się organizacji drugiego konkursu z rzędu. Wydarzenie trafiło do kraju, który zajął 2. miejsce.