Laura Bączkiewicz

i

Autor: AKPA

Eurowizja

Eurowizja Junior 2023 - preselekcje. Kiedy i jak zostanie wybrany reprezentant Polski?

2023-09-24 15:18

Eurowizja Junior 2023 zbliża się wielkimi krokami. Dlatego coraz więcej myślimy o konkursie dla dzieci. W tym roku wydarzenie odbędzie się we Francji, a reprezentant Polski zostanie wybrany w krajowych preselekcjach. Jak będzie wyglądał wybór naszego reprezentanta?

Eurowizja Junior 2023 będzie ta edycją konkursu, która przyniesie nam sukces? Takie są nadzieje wszystkich fanów konkursu. W ubiegłym roku Laura Bączkiewicz wywalczyła godne 10. miejsce. Polska uważana jest jednak za jeden z najlepszych krajów na Eurowizji Junior i wszyscy chcieliby, abyśmy w tym roku wrócili na podium. Do tego potrzebny jest świetny, charyzmatyczny wykonawca z dobrym głosem oraz dobrze zrobiona piosenka. Jak zostanie wybrana tegoroczna kandydatura naszego kraju? Po raz piąty Telewizja Polska wykorzysta do tego program Szansa na sukces, organizując specjalną edycję dla dzieci. Co wiemy o dacie wyboru reprezentanta?

Eurowizja 2024 - pierwsze problemy z organizacją. Szwecja nie ma gdzie zrobić konkursu?

Sara James spełniła marzenie o zdjęciu z idolem. Fryderyka dedykuje komuś innemu!

Eurowizja Junior 2023 - kiedy polskie preselekcje?

W pierwszym etapie wyemitowany 3 odcinki, z których do wielkiego finały wybrano jedną lub dwie osoby. Finał dziecięcej Szansy na sukces odbędzie się 24 września. Wtedy poznamy reprezentanta Polski oraz piosenkę. W finale wystąpi pięcioro uczestników. O bilet na Eurowizję Junior 2023 powalczą: Leon Olek, Daria Malicka, Filip Robak, Gracjana Górka, Maja Krzyżewska.

Loreen zachwyca się Dominikiem Dudkiem. To on mógł jechać na Eurowizję 2023!

Eurowizja Junior 2023 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2023 odbędzie się w niedzielę 26 listopada na Lazurowym Wybrzeżu. Koncert gościć będzie hala widowiskowa Palais Nikaïa w Nicei. Wydarzenie trafiło tam po wygranej Francji na Eurowizji Junior 2022. Reprezentował ich wtedy Lissandro z piosenką Oh Maman!. 

Listen on Spreaker.