Zlata Dziunka

i

Autor: UA:PBC / junioreurovision.tv Zlata Dziunka - reprezentantka Ukrainy na Eurowizji Junior 2022.

Eurowizja Junior 2022 - Ukraina wygra konkurs? Zlata Dziunka śpiewa o wojnie

2022-11-24 15:06

Eurowizja Junior 2022 zbliża się wielkimi krokami. Już wkrótce poznamy nowego zwycięzce najpopularniejszego konkursu muzycznego dla dzieci. Czarnym koniem tegorocznej stawki może być Ukraina, która postawiła na utwór nawiązujący do toczącej się od miesięcy wojny. Czy Zlata Dziunka pójdzie śladem Kalush Orchestra i zgarnie trofeum?

Eurowizja Junior 2022 już wkrótce będzie miała swojego zwycięzcę. Reprezentanci 16 państw zmierzą się w spektakularnym koncercie, podczas którego zostanie wyłoniony ten najlepszy. Fani Eurowizji spekulują, że tym razem nagroda może trafić do Wielkiej Brytanii, Gruzji, Holandii, Hiszpanii lub do gospodarzy, czyli do Armenii. Niespodziewanie pojawił się jednak czarny koń w postaci Ukrainy. Reprezentantka naszych sąsiadów, Zlata Dziunka, została wybrana już we wrześniu, jednak wtedy jej piosenka nie została dobrze przyjęta przez wielbicieli konkursu. Teraz opublikowano nową wersję, która znacznie różni się od tej wcześniejszej. Dodatkowo pojawiły się nawiązania do trwającej od lutego 2022 wojny z Rosją. 

ZOBACZ TAKŻE: Eurowizja Junior 2022 - Laura Bączkiewicz wygra konkurs? Czy Polska jest w gronie faworytów?

Laura Bączkiewicz o wygranej w Szansie na sukces i Eurowizji Junior

Eurowizja Junior 2022 - Ukraina czarnym koniem

Ukraina opublikowała już oficjalną wersję ich piosenki na Eurowizję Junior 2022. Po wygranej na Eurowizji 2022 z piosenką Stefania, wiele osób podejrzewało, że kraj ten będzie faworytem również w konkursie dla dzieci. Choć na początku nic na to nie wskazywało, nowa wersja piosenki Nezlamna (Unbreakable) może wszystko zmienić. Fani Eurowizji zwracają uwagę nie tylko na dużo lepszą produkcję utworu, ale także na zmieniony tekst. 

Boże, mam jedno pytanie. Dlaczego moje pokolenie umiera młodo w tej wojnie? Ale możesz ocalić nasz świat, mój Panie - śpiewa Zlata.

Piosenki Ukrainy na Eurowizję Junior 2022 można posłuchać poniżej:

Sonda
Czy Ukraina powinna wygrać Eurowizję Junior 2022?

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie?

Eurowizja Junior 2022 po raz drugi odbędzie się w grudniu. W 2021 roku Europejska Unia Nadawców postanowiła przesunąć wydarzenie z listopada na grudzień. Tegoroczny konkurs odbędzie się w niedzielę, 11 grudnia. Gospodarzem jest Erywań, stolica Armenii. Przypominamy, że to właśnie ten kraj wygrał Eurowizję Junior rok temu dzięki Malenie i jej piosence Qami Qami.