Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie kolejny konkurs? Data, miasto

2021-12-19 17:24
Eurowizja Junior 2021 / Sara James
Autor: ANDRES PUTTING/EBU

Eurowizja Junior cieszy się niesamowitą popularnością na całym świecie. Świadczą o tym rekordy oglądalności oraz zainteresowanie światowych mediów. Dziewiętnasta edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbyła się w Paryżu. Francuzi pod względem organizacyjnym spisali się znakomicie. Gdzie będzie Eurowizja Junior 2022? Kiedy kolejny konkurs?

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie kolejny konkurs? Data, miasto. Informacji na temat kolejnej edycji szuka wiele osób, a przede wszystkim fani Eurowizji, którzy już nie mogą się doczekać zmagań młodych wokalistów. Eurowizja Junior 2021 odbyła się w La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt, pod Paryżem. Na francuskiej scenie zaprezentowali się piosenkarze z 19 krajów, w tym Polska, którą reprezentowała 13-letnia Sara James. Finał już za nami, ale zainteresowanie następną edycją konkursu nie słabnie. Kilka Państw zdradziło już swoje zainteresowanie Eurowizją Junior 2022. Wstępnie udział potwierdziła Bułgaria, Hiszpania i Gruzja.

Ten kawałek powstał 30 lat temu. TERAZ TO HIT | ESKA XD - Ale to już było! #36

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie kolejny konkurs?

Wszyscy fani muzycznego widowiska zastanawiają się, gdzie odbędzie się wielki finał 20. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W sieci mówi się o Islandii, która nigdy nie wzięła udziału w konkursie. Falę spekulacji wywołała islandzka telewizja publiczna, która pierwszy raz będzie transmitować Eurowizję Junior. Sukcesy kraju na dorosłej Eurowizji sprawiają, że domysły nie słabną. Jednak Islandia nie potwierdziła jeszcze swojego udziału w nadchodzącej imprezie. Przyjęło się, że organizatorem kolejnych edycji konkursu jest kraj, który zwyciężył w poprzedniej. Eurowizje Junior 2021 wygrała Maléna z Armenii, więc muzyczne wydarzenie zapewne odbędzie się właśnie w tym kraju. Wielki finał Eurowizji Junior 2022 planowany jest na koniec listopada lub początek grudnia.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze