Eurowizja Junior 2021 / Sara James

i

Autor: ANDRES PUTTING/EBU

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie kolejny konkurs? Data, miasto

2021-12-19 17:24

Eurowizja Junior cieszy się niesamowitą popularnością na całym świecie. Świadczą o tym rekordy oglądalności oraz zainteresowanie światowych mediów. Dziewiętnasta edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbyła się w Paryżu. Francuzi pod względem organizacyjnym spisali się znakomicie. Gdzie będzie Eurowizja Junior 2022? Kiedy kolejny konkurs?

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie kolejny konkurs? Data, miasto. Informacji na temat kolejnej edycji szuka wiele osób, a przede wszystkim fani Eurowizji, którzy już nie mogą się doczekać zmagań młodych wokalistów. Eurowizja Junior 2021 odbyła się w La Seine Musicale w Boulogne-Billancourt, pod Paryżem. Na francuskiej scenie zaprezentowali się piosenkarze z 19 krajów, w tym Polska, którą reprezentowała 13-letnia Sara James. Finał już za nami, ale zainteresowanie następną edycją konkursu nie słabnie. Kilka Państw zdradziło już swoje zainteresowanie Eurowizją Junior 2022. Wstępnie udział potwierdziła Bułgaria, Hiszpania i Gruzja.

Ten kawałek powstał 30 lat temu. TERAZ TO HIT | ESKA XD - Ale to już było! #36

Eurowizja Junior 2022 - kiedy i gdzie kolejny konkurs?

Wszyscy fani muzycznego widowiska zastanawiają się, gdzie odbędzie się wielki finał 20. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W sieci mówi się o Islandii, która nigdy nie wzięła udziału w konkursie. Falę spekulacji wywołała islandzka telewizja publiczna, która pierwszy raz będzie transmitować Eurowizję Junior. Sukcesy kraju na dorosłej Eurowizji sprawiają, że domysły nie słabną. Jednak Islandia nie potwierdziła jeszcze swojego udziału w nadchodzącej imprezie. Przyjęło się, że organizatorem kolejnych edycji konkursu jest kraj, który zwyciężył w poprzedniej. Eurowizje Junior 2021 wygrała Maléna z Armenii, więc muzyczne wydarzenie zapewne odbędzie się właśnie w tym kraju. Wielki finał Eurowizji Junior 2022 planowany jest na koniec listopada lub początek grudnia.