Eurowizja Junior 2020 - odwołane występy, preselekcje online. Czy konkurs się odbędzie?

2020-08-05 18:06 Maksymilian Kluziewicz
Eurowizja Junior
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

To bez wątpienia muzyczne wydarzenie roku w naszym kraju. Mowa oczywiście o konkursie Eurowizja Junior, który ponownie ma się odbyć w Polsce. W związku z pandemią koronawirusa nad wydarzeniem zawisły ciemne chmury. Coraz więcej krajów wycofuje się z wzięcia udziału, a w niektórych preselekcje odbywają się na zupełnie innych warunkach, niż dotychczas. Więcej na ESKA.pl.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce - czy impreza się odbędzie? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu fanów najpopularniejszego konkursu muzycznego na świecie, którzy z niecierpliwością wyczekują jego wersji dla najmłodszych. Po spektakularnym zwycięstwie Viki Gabor w zeszłym roku, Polska ponownie została wybrana gospodarzem imprezy, w której konkurują ze sobą wokaliści w wieku od 9 do 14 lat. Niestety, pandemia koronawirusa nie pozwala jeszcze określić, jak przebiegać będzie tegoroczna edycja show. Nie wiadomo czy odbędzie się ono przy udziale publiczności, czy też nie. Nie wiadomo również, czy Eurowizja Junior w ogóle będzie miała miejsce. Przedstawiciele poszczególnych krajów regularnie podają do informacji publicznej, że wycofują się z udziału w przedsięwzięciu. W ostatnim czasie o rezygnacji poinformowali nadawcy z Australii, Irlandii, Macedonii Północnej oraz Walii. Powód jest ten sam - koronawirus. 

Marcin Maciejczak nie pojedzie na Eurowizję Junior 2020!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy Eurowizja Junior 2020 się odbędzie?

Na ten moment wiadomo, że w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci weźmie udział 12 państw. To znacznie mniej, niż chociażby w zeszłym roku, kiedy to w Gliwicach zmierzyło się 19 reprezentantów z Europy oraz Australii. W listopadzie po raz pierwszy na eurowizyjnej scenie mamy zobaczyć kandydata z Niemiec. Nie zabraknie też Ukrainy. Ze względu na sytuację epidemiologiczną reprezentant ma zostać wyłoniony drogą online. 

Warto wspomnieć o tym, że organizator w postaci TVP zaznaczył w regulaminie dostępnym na stronie, iż niewykluczone jest, że wydarzenie zostanie odwołane, podobnie do Eurowizji, która miała się odbyć w maju. Wierzymy jednak, że wszystko się uda.

Najnowsze