Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się w Polsce? Kto zostanie organizatorem?

2019-11-27 13:14
Hiszpania
Autor: Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior w 2019 roku była niezwykłym wydarzeniem. Zdolne dzieciaki z całego świata dostarczyły nam wielkich emocji. W ostatnich latach Polska naprawdę staje się eurowizyjnym czarnym koniem. Rok wcześniej świętowaliśmy zwycięstwo Roksany Węgiel, a podczas finału w Gliwicach bezbłędnie zaprezentowała się Viki Gabor. Czy po sukcesie Polski ponownie będziemy mogli zostać organizatorem konkursu? O ten zaszczyt ubiega się również inny kraj.

Eurowizja Junior 2019 zakończyła się dla wszystkich bardzo zaskakująco. Po raz kolejny z rzędu to nasz kraj wygrał konkurs piosenki dla dzieci. Viki Gabor głosami jurorów zdobyła drugie miejsce, jednak dzięki głosowaniu publiczności objęła prowadzenie, którego już nikomu nie oddała. Po tym wspaniałym wydarzeniu dla większości widzów naturalne wydawało się, że jeśli Polska wyrazi chęć ponownej organizacji konkursu, to może liczyć na przychylność. Wydarzenie w Gliwicach było profesjonalne od początku do końca. W przeciwieństwie do dorosłej Eurowizji dziecięcą wersję konkursu organizuje nie kraj zwycięski, lecz wybrany spośród deklarujących chęć podjęcia się wyzwania. Okazuje się, że ten zaszczyt może przejść nam koło nosa. Spowodować ma to fakt, że pierwszy raz w historii dwa razy z rzędu zwyciężył ten sam kraj. Eurowizja Junior staje się coraz popularniejsza nic więc dziwnego, że szybko znalazł się inny chętny. O kogo chodzi?

Eurowizja Junior 2020 - kto ją zorganizuje?

O możliwość organizacji konkursu walczy Hiszpania. Zdobywcy trzeciego miejsca już zgłosili swoją kandydaturę do organizowania konkursu w swoim kraju. Niewykluczone, że prośba zostanie spełniona, a my będziemy musieli obejść się smakiem. Na ogłoszenie decyzji musimy jeszcze trochę poczekać.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze