Eurowizja Junior 2019 - moc radości i łzy szczęścia w Gliwicach! Zobacz podsumowanie konkursu [WIDEO]

2019-11-25 14:39
gabor
Autor: Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News

Eurowizja Junior 2019 była niezwykłym wydarzeniem. W tym roku, Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci po raz pierwszy odbył się w Polsce. Nie można zaprzeczyć, że przygotowany został w sposób bardzo profesjonalny. Polska miała jednak podwójny powód do radości. Staliśmy się nie tylko gospodarzem, a również zwycięzcom! Jak wyglądał konkurs Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach?

Eurowizja Junior 2019 z pewnością przejdzie do historii. Viki od początku była faworytką konkursu. Polka zwyciężyła głównie dzięki głosom widzów, jednak otrzymała również bardzo wysokie noty od jury z innych krajów. To wyjątkowa sytuacja, bo nigdy wcześniej żadne kraj nie wygrał konkursu dwa razy z rzędu. Na utwory młodych uczestników głosować można było od piątku 22 listopada. Internauci kliknęli ponad 3 miliony razy w okienka swoich faworytów! Aż 15% głosów należało do Viki Gabor co dało jej fenomenalny wynik, którego nikomu nie udało się pobić. Nastolatka nie mogła wprost uwierzyć w swoją popularność na świecie! Głosy na Viki oddawali nie tylko jej rodacy, czego dowodem jest punktacja jury, która również zapewniła jej wysoki wynik. Szczególnie zachwyciła się wygraną Viki jej koleżanka z The Voice Kids - Roksana Węgiel. Gdy ogłoszono zwycięzcę, wyrwało jej się głośne 'O kurde, ale czad'. Łzy wzruszenia i radości towarzyszyły również innym obecnym w Gliwicach. Co jeszcze działo się podczas finału?

Podsumowanie Eurowizji Junior 2019 - co się działo? 

Do Polski zjechali fani konkursu z całego świata, żeby zobaczyć na scenie swoich faworytów. Nasz kraj bardzo im się podobał, a atmosfera w czasie finału pozytywnie zaskakiwała. Viki nie mogła za to uwierzyć we własną wygraną! Poniżej możecie zobaczyć filmik relacjonujący wydarzenie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze