Eurowizja

i

Autor: AP/East News

Twórca One Direction wybierze reprezentanta na Eurowizję 2022. Zaskakująca decyzja

2021-04-08 12:14

Eurowizja 2021 jeszcze się nie odbyła, a kolejna edycja już zaczyna być na językach. Niektóre państwa myślą bardzo przyszłościowo i już zdecydowały, w jaki sposób wybiorą swoich reprezentantów na 2022 rok. Jedno z państw zdecydowało się na popularny na całym świecie format telewizyjny, a w wyborze pomoże sam Simon Cowell.

Eurowizja 2022 dopiero za rok, ale już pojawiają się pierwsze informacje dotyczące konkursu. Kilka tygodni temu Szwajcaria ogłosiła, że już rozpoczęła przygotowania do nadchodzącej edycji i poszukiwany jest nowy reprezentant. Wiadomo także, że w niektórych krajach powrócą preselekcje, np. Szwecja postawi na sprawdzony konkurs Melodifestivalen. Teraz kolejny kraj ogłosił, w jaki sposób zostanie wybrany reprezentant na 2022 rok. Chodzi o Izrael. Zwycięzcy z 2018 roku postanowili wybrać gwiazdę w znanym formacie typu talent show. Mowa o X Factorze. To zwycięzca izraelskiej edycji programu pojedzie na Eurowizję 2022. W jury ma zasiąść sam twórca formatu, czyli Simon Cowell. Słynny menadżer zasiadał już za stołem jurorskim w edycjach w Wielkiej Brytanii oraz w USA. To on stworzył zespół One Direction. Czy przyniesie Izraelczykom kolejne zwycięstwo?

Eurowizja 2021 - Te piosenki mogą wygrać konkurs

X Factor - na czym polega program?

Program X Factor uznawany jest za następce Idola oraz inspirację dla twórców The Voice. Format posiada elementy obu tych programów. Show zaczyna się od etapu castingów. Następnie najlepsi mierzą się w tak zwanej rundzie boot-camp, gdzie odbywa się pierwsza eliminacja. Ci uczestnicy, którzy przechodzą dalej dzieleni są na trzy grupy - soliści do 28 roku zycia, soliści 28+ oraz zespoły. Każdy z trzech jurorów dostaje pod opiekę jedną grupę. Zabiera swoich podopiecznych do tzn. domu jurorskiego, gdzie wybiera finalistów. Ostatnim etapem są odcinki na żywo, podczas których co tydzień odpada jedna osoba. W finale zostaje wybrany zwycięzca.

Sonda
Który program muzyczny jest lepszy?

Eurowizja 2022 - kiedy i gdzie się odbędzie, kto z Polski, gdzie oglądać

Eurowizja 2022 odbędzie się w przyszłym roku, najprawdopodobniej w maju. Nie wiadomo jednak, kto zorganizuje konkurs. Pierwszeństwo będzie miał kraj, który wygra konkurs w 2021 roku. Typuje się, że może to być Malta, Szwajcaria lub Francja. Polska nie potwierdziła jeszcze udziału w 66. edycji konkursu. Jeżeli nasz kraj weźmie udział, wydarzenie będzie można oglądać na antenie TVP.