Eurowizja 2021 - kto z Polski? Znamy reprezentanta i polską piosenkę

2021-05-18 22:04 AR
Eurowizja 2021 przed pierwszym półfinałem
Autor: NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Eurowizja 2021 - kto z Polski będzie reprezentował nasz kraj w tym konkursie? Jaką piosenkę usłyszymy na Eurowizji 2021? Na wybór polskiego reprezentanta czekaliśmy długo, ale już wszystko wiadomo. Najważniejsze informacje na temat polskiego reprezentanta i piosenki znajdziecie poniżej.

Eurowizja 2021 - kto z Polski? Znamy reprezentanta i polską piosenkę. Miłośnicy wydarzenia czekają na konkurs jeszcze bardziej niż w poprzednich latach. Wszystko dlatego, że w 2020 roku Eurowizja została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku koncert odbędzie się 18,20 i 22 maja. Eurowizja 2021 odbędzie się w Ahoy Arenie w Rotterdamie. Kto podczas tegorocznego konkursu Eurowizji będzie reprezentował Polskę? Jaką piosenkę usłyszymy i jakie mamy szanse na zwycięstwo? Na wybór polskiego reprezentanta musieliśmy czekać aż do połowy marca. To wtedy TVP poinformowała, że Polskę na Eurowizji reprezentować będzie Rafał Brzozowski, który wykona piosenkę zatytułowaną The Ride.

Magdalena Tul wspiera Rafała Brzozowskiego przed Eurowizją

Eurowizja 2021 - kto z Polski?

Zgodnie z harmonogramem Eurowizji 2021 Rafał Brzozowski zawalczy o awans do wielkiego finału już w czwartek, 20 maja. Piosenkarz wystąpi na scenie jako szósty. Finał Konkursu Piosenki Eurowizji odbędzie się natomiast dwa dni później, 22 maja. O tym, czy polski reprezentant pojawi się wśród najlepszych z najlepszych zadecydują członkowie jury oraz widzowie.

Najnowsze