Eurowizja 2021 - wiadomo, kto poda punkty z Polski! Wyciekło nagranie, które to potwierdza

2021-05-06 15:02 Adrian Rybak
Eurowizja publiczność
Autor: Flick.com/David Jones (CC BY 2.0)

Eurowizja 2021 już niedługo. Wiadomo, że reprezentantem Polski będzie Rafał Brzozowski, który w Rotterdamie wykona piosenkę The Ride. Od dawna fani zastanawiają się także, kto poda polskie punkty podczas wielkiego finału. Wyciekło nagranie, na którym słychać nazwisko polskiego korespondenta, a więc wątpliwości zostały rozwiane!

Eurowizja 2021 już za niecałe dwa tygodnie. Pojawiają się już emocje związane z wielkim finałem konkursu. Zdecydowanie najbardziej emocjonującą częścią jest głosowanie. Wszyscy z niecierpliwością czekają na połączenia ze wszystkimi państwami, aby dowiedzieć się, kto jak głosował. To także okazja do zobaczenia gwiazd z innych państw. Wydaje się, że wiadomo już, kto poda punkty z Polski. Wyciekło nagranie z próby technicznej głosowania. Na filmiku widać akurat próbne połączenie z Polską. Co prawda, na ekranie nie pojawia się żadna znana twarz, ponieważ w rolach prezenterów wystąpili statyści. Jednak prowadzący zapowiedzieli nazwisko, która naprawdę poda punktację. Na nagraniu słyszymy, że polską korespondentką będzie Ida Nowakowska, którą widzowie TVP znają doskonale. Wideo, na którym słyszymy jej nazwisko, można zobaczyć niżej.

Rafał Brzozowski przed Eurowizją 2021: Hejt motywuje mnie do pracy

Eurowizja 2021 - Ida Nowakowska poda punkty z Polski

Od jakiegoś czasu spekulowano, że punkty z Polski poda Alicja Szemplińska, która miała wystąpić na Eurowizji rok temu. Mówiono także o Mateuszu Szymkowiaku, który był naszym korespondentem w 2019 roku. Wybór Idy Nowakowskiej nie powinien jednak dziwić, ponieważ jest ona powiązana z eurowizyjnym światem. Była prowadzącą obu Eurowizji Junior, które odbyły się w Polsce i sama prowadziła moment głosowania.

Eurowizja 2021 - kiedy i gdzie oglądać?

Półfinały odbędą się w dniach 18 i 20 maja, z kolei finał w sobotę 22 maja. Wszystkie koncerty rozpoczną się o godzinie 21:00. W Polsce transmisję z tłumaczeniem będzie można zobaczyć na antenie TVP1. Eurowizja 2021 odbędzie się w Rotterdamie w Holandii. Kraj dostał prawa do organizacji po tym, jak w 2019 wygrali konkurs.

Najnowsze