Eurowizja 2020 - Polska: z kim walczy Alicja Szemplińska w Rotterdamie?

2020-02-23 20:57 kw
Alicja Szemplińska
Autor: Mateusz Jagielski/East News

Konkurs Piosenki Eurowizji to corocznie jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń. Impreza odbywa się od 1956 roku i stale budzi ogromne emocje. W tym roku polski reprezentant został wyłoniony spośród finalistów programu Szansa na Sukces. Eurowizja 2020. 23 lutego 2020 roku dowiedzieliśmy się, że to właśnie Alicja Szemplińska pojedzie do Rotterdamu i powalczy o zwycięstwo w konkursie. Z kim będzie musiała się zmierzyć?

Eurowizja 2020 – Polska: z kim walczy Alicja Szemplińska w Rotterdamie? Konkurs Piosenki Eurowizji odbywa się od 1956 roku, Polska dołączyła jednak do wydarzenia dopiero w 1994 roku. Pierwszą polską artystką, która wystąpiła przed europejską publicznością, była Edyta Górniak, która wykonała piosenkę To nie ja i zajęła wówczas wysokie, drugie miejsce. Do tej pory, żadnemu innemu polskiemu reprezentantowi nie udało się powtórzyć tego wyniku. Na przestrzeni lat, w Eurowizji udział wzięli między innymi Justyna Steczkowska, Piasek, Ich Troje, Magdalena Tul, Donatan i Cleo, Michał Szpak, Kasia Moś, Gromee oraz Tulia. W tym roku na Konkursie Piosenki Eurowizji Polskę reprezentować będzie Alicja Szemplińska, która zaśpiewa utwór Empires. Z kim walczyć będzie o zwycięstwo? Kto reprezentuje pozostałe kraje? Tego dowiecie się już teraz na ESKA.pl

Eurowizja 2020 – Polska: z kim walczy Alicja Szemplińska w Rotterdamie?

65. Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Wiadomo już, że półfinały odbędą się 12 oraz 14 maja, natomiast finał -16 maja. Wszystkie wydarzenia będą mieć miejsce w Rotterdamie. Tegorocznym hasłem Eurowizji jest Open Up! W konkursie udział weźmie 41 uczestników. Na ten moment, znamy jedynie niewiele ponad połowę z nich. Do muzycznej rywalizacji powróciły Ukraina i Bułgaria. Zabraknie natomiast Węgier i Czarnogóry, które zrezygnowały z udziału w imprezie. Wśród reprezentantów znaleźli się między innymi Ana Soklič (Słowenia), Go_A (Ukraina), Tom Leeb (Francja) oraz Hooverphonic (Belgia). Polskę reprezentować będzie Alicja Szemplińska, która zaśpiewa utwór Empires. 

Najnowsze