Dziś Rihanna kończy 27 lat! Z okazji urodzin mamy dla Was 27 ciekawostek z jej życia i kariery muzycznej [VIDEO]

2015-02-20 15:10
Rihanna
Autor: brak danych Rihanna

Rihanna - jedna z największych obecnie gwiazd muzyki 20 lutego kończy 27 lat! Jakie były najważniejsze momenty w jej karierze? Kto jej pomagał? A komu ona? Jakie nagrody ma w swoim dorobku? Przygotowaliśmy dla Was 27 ciekawostek związanych z Rihanną. To wszystko na ESKA.pl

Rihanna 20 lutego 2015 roku kończy 27 lat, a na koncie ma już praktycznie każdą nagrodę. Nie ma osoby, która nie lubiłaby choć jednego nagrania gwiazdy. Z okazji kolejnych urodzin postanowiliśmy podsumować dotychczasowe imponujące osiągnięcia wokalistki. Oto 27 ciekawostek z życia gwiazdy.

Czy wiesz, że:

1. Rihanna naprawdę nazywa się Robyn Rihanna Fenty i pochodzi z Saint Michael na Barbadosie z niezamożnej rodziny księgowej i kierownika magazynu.

2. Tata i bracia Rihanny mają wszyscy imiona na literę R: Ronald, Rorrey i Rajad

3. W dzieciństwie sprzedawała ubrania, była w szkole wojskowej i wygrała szkolny konkurs piękności

4. Rihannę odkrył producent Evan Rodgers w trakcie pobytu na wakacjach na Barbadosie. Zaproszona przez wspólnych znajomych 16 letnia wtedy Rihanna zaśpiewała dla niego utwory "Emotions" (Destiny's Child) oraz "Hero" (Mariah Carey) - którym wcześniej wygrała lokalny konkurs talentów muzycznych

5. Rihanna przeprowadziła się do Stanów Zjednoczonych mając zaledwie 16 lat. Przeprowadzka miała pomóc oficjalnie rozpocząć karierę.

6. Pod koniec 2004 roku Rihanna wysłała demo piosenek do różnych wytwórni. Jako pierwszy odpowiedział Jay-Z i jego wytwórnia Def Jem.

7. Jay-Z nie chciał wydać piosenki "Pon de Replay" jako pierwszego w karierze Rihanny, mówiąc, że kawałek jest za dobry i Riri może już nigdy nie nagrać nic lepszego. Jak się później okazało był to wielki hit, a kariera Rihanny rozpoczęła się na dobre!

8. Album "Music of the Sun" sprzedał się w nakładzie 2 milionów kopii na całym świecie

9. Pierwszym poważny występ Rihanny to support przed koncertami Gwen Stefani. Było to jeszcze w 2005 roku.

10. Pierwszym utworem, który dotarł na szczyt listy Billboard Hot100 był utwór dopiero z drugiego albumu Rihanny - "SOS".

11. 22 lutego - urodziny Rihanny - to oficjalne święto Rihanny na Barbadosie. Od 2008 roku to Dzień Rihanny.

12. Rihanna zakazała fanom przynosić na koncerty parasolki - obawiała się, że próbując ją naśladować mogą się nawzajem zranić.

13. Pierwszą w karierze nagrodę (i od razu najważniejszą w przemyśle muzycznym statuetkę Grammy) Rihanna dostała za utwór "Umbrella" 

14. Kilka dni przed występem na Grammy Awards 2009 roku świat obiegła informacja, że Rihanna w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Jak się później okazało powodem tego był Chris Brown, który dotkliwie pobił swoją ówczesną dziewczynę. 

15. Rihanna była organizatorką wieczoru panieńskiego Katy Perry. Wiadomo, że panie poszły na pokaz Cirque du Soleil w Las Vegas, a później była impreza przy basenie

16. Ma 19 tatuaży, pierwszy zrobiła w 2006 roku

17. Rihanna zdobyła nagrodę Gilette Nogi Bogini - zaraz później ubezpieczyła je na kwotę miliona dolarów

18. Najlepiej sprzedający się w karierze Rihanny utwór to nagrany z Eminemem kawałek "Love The Way You Lie". 

19. Pierwsza autobiografia Rihanny "The Last Girl on the World" została wydana w październiku 2010 roku.

20. W 2012 dostała się na listę 100 najbardziej wpływowych osób według magazynu TIME

21. Rihanna próbowała swoich sił w przemyśle filmowym - w 2010 roku Rihanna zagrała w filmie Battleship.

22. Rihanna była 4 razy na koncertach w Polsce

23. Rihanna założyła fundację Believe (Uwierz) która pomaga dzieciom w dostępie do edukacji i wspiera ich finansowo, społecznie i medycznie

24. Calvin Harris - DJ, wokalista i producent - twierdzi, że zawdzięcza Rihannie karierę. Gdyby nie zleciła mu wykonania podkładu do utworu "We Found Love" jego kariera nie nabrałaby takiego tempa.

25. Hit "We Found Love" znajdował się aż 10 tygodni na szczycie listy Billboard. To rekord wśród piosenek artystki.

26. Rihanna współpracowała z Shakirą. Ich współpraca przyniosła znakomity utwór "Can't Remember to Forget You". 

27. Rihanna szykuje się do wydania ósmego w karierze albumu. Na nowym krążku pojawi się utwór "A Night", który najprawdopodobniej zawierał będzie sample hitu Florence and the Machine - Only If For A Night.

 

Wszystkim fanom Rihanny z okazji jej 27 urodzin życzymy kolejnych znakomitych utworów, a także wspaniałych chwil na koncertach z udziałem Barbadoski.

RW

Najnowsze