Dzień wolny za sobotę 1 maja. Czy przysługuje wolne? Kto może z tego skorzystać?

2021-04-15 9:53 Olga Kalińska
kalendarz
Autor: Pixabay.com

Majówka zbliża się wielkimi krokami. Rozpoczyna ją tradycyjnie Święto Pracy, które wypada w tym roku w sobotę 1 maja. Czy w takim razie skoro święto wypada w sobotę przysługuje za niego inny dzień wolny? Kto może z tego skorzystać? O szczegółach przeczytacie poniżej.

Majówka 2021 - wolne. Czy przysługuje wolne za święto w sobotę? To zastanawia wiele osób. Długi weekend majowy, w tym roku wypada dosyć niefortunnie, ponieważ w sobotę, niedzielę i poniedziałek. W dodatku podczas jego trwania obowiązywać będą obostrzenia związane z pandemią, dlatego wypady za miasto na kilka dni mogą być niemożliwe, ze względu na niedziałające hotele. Majówka rozpoczyna się tradycyjnie 1 maja Świętem Pracy, które od 1950 roku jest świętem państwowym i ustawowo wolnym. W tym roku jest to sobota, dlatego w związku z tym, wiele osób zastanawia się, czy za święto wypadające w sobotę można odebrać sobie wolne w inny dzień na tygodniu.

Gwiazdy, które zagrały koncerty w Polsce tylko jeden raz

Dzień wolny za 1 maja 2021 - komu przysługuje?

Skoro święto wypada w sobotę, czy należy się do odebrania inny dzień wolny w pracy? Oczywiście, że tak. Mogą z niego skorzystać osoby, które otrzymały taką informację od swojego pracodawcy. Ponadto termin odbioru dodatkowego dnia za 1 maja, wyznacza właśnie on lub ewentualnie w porozumieniu ze swoimi pracownikami. Najczęściej firmy proponują wolne we wtorek 4 maja lub dzień przed majówką 30 kwietnia. 2 maja natomiast wypada Dzień Flagi. Jest to niedziela i zgodnie z Kodeksem Pracy, dodatkowe wolne za ten dzień się nie należy.

Najnowsze