kwiaty

i

Autor: Canva

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 2024 - kwiaty. Tych lepiej nie kupuj!

2024-03-04 14:02

8 marca to wyjątkowy dzień, podczas którego celebrujemy siłę, determinację i piękno kobiet. Jednym z tradycyjnych prezentów są kwiaty, jednak nie wszystkie bukiety są równie odpowiednie. Przed zakupem kwiatów na Dzień Kobiet warto zastanowić się, które z nich lepiej omijać, aby podarunek był naprawdę wyjątkowy. Kwiatowy savoir-vivre jest niezwykle ważny.

Kwiaty na Dzień Kobiet 2024 są zdecydowanie jednym z najbardziej uniwersalnych prezentów. Z takiego podarku ucieszy się każda dama. Zarówno tam młodsza, jak i nieco starsza. Jednak niezwykle ważne jest to, aby pamiętać, że nie wszystkie bukiety nadają się na konkretną okazję. Warto nieco bardziej zgłębić temat, by nie popełnić wtopa, które przez niektórych może zostać zapamiętane na długo. Bukiety i kwiaty niosą ze sobą pewien przekaz. Wybierając ten na 8 marca warto wziąć pod uwagę znaczenie wybranych przez nas kwiatów. Rośliny są w stanie doskonale przekazać uczucia, które żywimy do danej osoby. Uważaj jednak, by nie popełnić florystycznego faux pas! Warto zapoznać się z tzw. mową kwiatów, aby nie doprowadzić przez przypadek do niezręcznych sytuacji.

Maks on air - Eurowizja, Orange Warsaw

Dzień kobiet 2024 - jakie kwiaty?

Dzień kobiet to nie tylko dobry moment, by złożyć swoim koleżankom życzenia, ale również świetna okazja, aby podarować im drobny upominek. To, jaki wybrać bukiet na Dzień Kobiet 2024 zależne jest m.in. od tego, kim jest dla Ciebie jego adresat. Inne kwiaty kupimy koleżankom z pracy, a inne swojej ukochanej. Co więcej, są też takie wiązanki, które kompletnie nie nadają się na to, by wręczyć je 8 marca. Symbolika kwiatów ma ogromne znaczenie.

  • Ilość kwiatów w bukiecie ma znaczenie. Nieparzysta liczba kwiatów przynosi szczęście. Uważaj, by nie popełnić faux pas i nie wręczyć swojej drugiej połówce bukietu z parzystą liczbą kwiatów. Są one zarezerwowane dla wiązanek pogrzebowych.liczba kwiatów
  • Na początek coś oczywistego - chryzantemy. W naszej kulturze istnieją kwiaty, które uznane są za pogrzebowe. Tak jest m.in. chryzantemami, które kojarzą się głównie z pożegnaniem oraz dniem Wszystkich Świętych, w czasie którego upamiętnimy naszych bliskich, którzy umarli. Są symbolem żałoby i śmierci.
  • Żółte róże na 8 marca mogą być odebrane dwuznacznie. Taki bukiet wyraża zazdrość i niepewność w stosunku do drugiej osoby. Obdarowana nimi osoba może mylnie odczytać Twoje intencje.
  • A co z czarnymi różami? Kolor ten niesie za sobą negatywne skojarzenia. Oznacza smutek, tęsknotę, żałobę i śmierć. Tego typu bukiety zdecydowanie lepiej sprawdzą się w pogrzebowych wiązankach niżeli w bukietach na 8 marca.
  • Niebieskie kwiaty symbolizują przyjaźń. Taki bukiet warto wręczyć naszej bratniej duszy, pod warunkiem, że chcemy oznajmić, że dana osoba jest dla nas niesamowicie ważna, ale tylko jako przyjaciel.

Kupowanie kwiatów z okazji Dnia Kobiet to piękna tradycja, ale wybór odpowiedniego bukietu nie zawsze jest łatwy. Unikaj konkretnych wiązanek, które mogą zostać źle interpretowane. Dzień Kobiet to czas doceniania i celebrowania kobiecości, a piękny bukiet może być doskonałym wyrazem tych wartości.