ciekawostki

Dlaczego sanah to sanah? Znaczenie pseudonimu artystki to żadna tajemnica!

2024-01-23 13:01

sanah to dziś najpopularniejsza polska piosenkarka. Mimo że od jej debiutu mija w tym roku 5 lat, wiele osób wciąż zastanawia się, dlaczego sanah to sanah, a nie po prostu Zuzanna Grabowska (dawniej Jurczak). Piosenkarka nie robi z tego tajemnicy. Już na początku swojej muzycznej drogi zdradziła tajemnicę wartego dziś krocie pseudonimu.

Dlaczego sanah to sanah? Artystka wyznała, skąd wziął się pomysł na jej pseudonim artystyczny. Chociaż trudno w to uwierzyć, w 2024 roku mija dokładnie 5 lat od debiutu fonograficznego sanah. Najjaśniej święcąca dziś gwiazda polskiej sceny muzycznej miała co prawda na swoim koncie utwory, którymi dzieliła się za darmo w sieci, jednak jako sanah zadebiutowała właśnie w 2019 roku EP-ką "ja na imię niewidzialna mam". Wydawnictwo nigdy nie ukazało się na CD, jedynie w wersji cyfrowej i analogowej. Prawdziwym przełomem w karierze piosenkarki okazała się jednak premiera singla "Szampan" zapowiadającego jej pierwszy longplay "Królowa dram". Od chwili wydania utworu sanah nieprzerwanie rządzi na polskiej scenie muzycznej, co roku otrzymując tytuł najchętniej słuchanej artystki. Skąd jednak pomysł na taki pseudonim? sanah w ogóle tego nie ukrywa.

Tak mieszka sanah! Przytulny kąt, w którym tworzy megahity [ZDJĘCIA]

ROKSANA WĘGIEL I SMOLASTY RAZEM? | Maks on air

sanah - pseudonim

Dlaczego sanah to sanah, a nie po prostu Zuzanna Grabowska? Gwiazda wyjawiła tajemnicę swojego pseudonimu już w 2019 roku, goszcząc w studiu ESKA.pl.

sanah - to jest bardzo proste. Zuzanna, po angielsku Susanna, skróciłam do sanah. Chcę to "h" na końcu, bo pomyślałam, że wtedy jest to wyraźniejsze i troszkę takie bardziej charakterystyczne, bo "sana" przestało mi się z czasem podobać - wyjaśniła.

Zrozumiałe, prawda?

Pseudonimy polskich gwiazd. Czy wiesz kto się kryje pod ksywką? Dopasuj pseudonim do nazwiska

Pytanie 1 z 10
Doda to ...
Doda na Aquaria Tour