Gwiazdy

"Dirty Dancing". Patrick Swayze oczarował cały świat. Po jego śmierci na jaw wyszły przerażające doniesienia!

Patrick Swayze był aktorem, którego nazwisko zapisało się wielkimi literami na kartach światowego kina. Rolą Johnego w kultowym filmie "Dirty Dansing" zaskarbił sobie serca milionów fanów. Choć zrobił wielką karierę, jego życie nie było łatwe. Dopiero po jego śmierci światło dzienne ujrzały sensacyjne doniesienia dotyczące jego małżeństwa.

Spis treści

  1. Patrick Swayze: wybitny aktor i tancerz 
  2. Kariera Patricka Swayze 
  3. Patrick Swayze - Sensacje po śmierci aktora 

Patrick Swayze: wybitny aktor i tancerz 

Patrick Swayze był jednym z najpopularniejszych aktorów światowego kina lat 80. i 90. Był przystojny, utalentowany aktorsko, a do tego nieziemsko tańczył. Do gwiazdora wzdychało wiele fanek, a filmy z jego udziałem zdobyły popularność na całym globie. 

Aktor i tancerz urodził się 18 sierpnia 1952 roku w Houston. Choć jako młody człowiek miał predyspozycje do zostanie sportowcem, skutecznie uniemożliwiła mu to bardzo poważna kontuzja kolana. Patrickowi Sweyze groziła nawet amputacja, jednak po serii skomplikowanych operacji, udało się uratować jego nogę. W powrocie do zdrowia niezbędne były ćwiczenia, w tym między innymi zajęcia taneczne. To właśnie w szkołach tańca młody Swayze poczuł miłość do muzyki i tańca. 

Kariera Patricka Swayze 

Patrick Swayze po raz pierwszy pojawił się na scenie jako 18-letni chłopak, występując w spektaklu Disneylandu "Królewna Śnieżka". Następnie zawodowy tancerz wielokrotnie pojawiał się na Broadwayu. Aktorsko zadebiutował w 1979 roku w dramacie kryminalnym "Outsiderzy". Międzynarodową sławę zyskał natomiast w 1985 roku, kiedy zagrał w wielkim serialowym hicie "Północ- Południe". 

Rolą, w której Patrick Swayze mógł połączyć umiejętności aktorskie i taneczne była niezapomniana postać Johnnego w kultowym filmie "Dirty Dancing". Przystojny instruktor tańca rozkochał w sobie fanki na całym świecie, a aktor za rolę został nominowany do Złotego Globu. 

Kolejny niezapomniany film z Patrickiem Swayze to melodramat "Uwierz w ducha", w którym wystąpił u boku Demi Moore. Rok później- w 1991 roku- aktor został okrzyknięty przez magazyn „People” najseksowniejszym mężczyzną świata. 

Fakt, że Swayze jest wszechstronnym aktorem potwierdziły m.in. role przywódcy bandy gangsterów-surferów w filmie akcji "Na fali" czy postać drag queen w komedii "Ślicznotki". 

Patrick Swayze - Sensacje po śmierci aktora 

Przystojny aktor 12 czerwca 1975 wziął ślub z tancerką Lisę Niemi. Para przez 34 lata uchodziła za zgrane małżeństwo, a sam Swayze nie ukrywał, że często był zazdrosny o blondwłosą piękność, którą poślubił. 

Na początku 2008 roku u gwiazdora stwierdzono nowotwór trzustki. Przez półtora roku aktor walczył z chorobą, jednak tej walki nie udało się mu wygrać. Patrick Swayze zmarł w nocy z 14 na 15 września 2009 w Los Angeles. Jego ciało skremowano, a prochy rozrzucono po jego ranczu w Nowym Meksyku. 

Dopiero kilka lat po śmierci gwiazdora, światło dzienne ujrzały doniesienia o tym, jaka naprawdę miała być jego żona. Znajomi aktora wyjawili, że Lisa Niemi miała być agresywna wobec męża

Biła go, a on walił pięścią w ściany i meble. Kłócili się i niszczyli, co tylko wpadło im w ręce. Demolowali pokoje hotelowe, auta, ich dom. Ten związek był przemocowy - cytowano w mediach słowa anonimowego przyjaciela Swayzy'ego. 

Jakby tego było mało, mówiło się, że małżonka miała być wobec niego agresywna nawet wtedy, kiedy on walczył z chorobą. Koleżanka aktora wyjawiła po jego śmierci, że namawiała go, by się rozwiódł, kiedy ten miał odkryć jej romanse. 

Na kilka tygodni przed śmiercią, Swayze zmienił testament, w którym wydziedziczył całą rodzinę, a cały swój majątek zostawił Lisie. Według bliskich aktora, żona miała sfałszować dokument, dzięki czemu stała się posiadaczką wycenionego na 40 milionów dolarów dobytku. 

Tuż po uzyskaniu majątku po mężu, żona wyprzedała praktycznie wszystko. Spieniężyła nie tylko jego rzeczy osobiste, ale także m.in. mercedesa, którego kupił jej w prezencie Patrick, a także jego ukochane ranczo Bizzare, które bliscy aktora chcieli przekształcić w muzeum.