Dawid Podsiadło

i

Autor: Dante Caruso (Cyberpunk 2077 Phantom Liberty)

GWIAZDY

Dawid Podsiadło z kolejnym sukcesem! Po angielsku brzmi równie doskonale

2023-09-29 16:05

Widmo wolności to utrzymany w klimacie szpiegowskiego thrillera dodatek do Cyberpunka 2077. Takie jest też "Phantom Liberty", odwołujące się do klasycznego dla tego gatunku motywu muzycznego, który to utwór CD PROJEKT RED i Milan Records udostępnili dziś w ramach edycji deluxe oficjalnej ścieżki dźwiękowej Widma wolności. Premierze "Phantom Liberty" towarzyszy również klimatyczny teledysk CGI inspirowany fabułą dodatku do gry Cyberpunk 2077.

Dawid Podsiadło po angielsku brzmi równie doskonale, co po polsku. Utwór "Phantom Liberty" powstał we współpracy z kompozytorami CD PROJEKT RED: i P.T. Adamczykiem (Cyberpunk: Edgerunners, Cyberpunk 2077) i Marcinem Przybyłowiczem (Cyberpunk 2077, Wiedźmin 3: Dziki Gon). Całość została nagrana z udziałem Czeskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej.

Dawid to wokalista jedyny w swoim rodzaju. Niesamowicie czuje emocje, które pragnęliśmy tym utworem wyrazić i ubrał je w słowa tak, jak tylko on potrafi. “Phantom Liberty” to utwór słodko-gorzki, piękny, ale też smutny, co Dawid idealnie przekazuje swoim wokalem, a my z Marcinem staramy się podkreślić pełną klasycznych dla gatunku brzmień muzyką. To był kawał ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w produkcję. Efekt końcowy to piosenka, która, mam nadzieję, jest godnym ukłonem w stronę legendarnych filmów szpiegowskich. Fantastyczne zwieńczenie tej przygody i Cyberpunka 2077, ale także naprawdę mocny utwór, który urzeknie zarówno graczy, jak i entuzjastów i entuzjastki dobrej muzyki - mówi P.T. Adamczyk, Senior Composer CD PROJEKT RED.

Zobacz też: Tomasz Kot jako Taco Hemingway! Daria Zawiałow mocno namieszała

PIJANA TAYLOR SWIFT! (SHAKIRA, DODA, DARIA ZAWIAŁOW, TACO HEMINGWAY, KALWI & REMI)| Maks ON AIR

Dawid Podsiadło o "Phantom Liberty"

Co natomiast o kawałku mówi jego autor?

Praca nad utworem do Cyberpunk 2077 “Phantom Liberty” była czystą przyjemnością. Jestem odbiorcą gier wideo przez całe moje życie i nigdy bym się nie spodziewał, że robiąc muzykę kiedyś dotrę do miejsca, w którym te światy się przetną. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pasjonatom i pasjonatkom z CD PROJEKT RED za to wyróżnienie i możliwość współpracy. Sam utwór od początku miał w zamyśle realizować wizję pasującą do szpiegowskiego thrillera. Sama współpraca przebiegła bardzo gładko, wszystkie nasze propozycje podobały się obu stronom, więc wystarczyło po prostu się spotykać, rozmawiać i cieszyć efektami naszej pracy. Nie mogę się doczekać momentu, w którym usłyszę swój utwór w samej grze, to jeszcze przede mną. Mam nadzieję, że ta kolejna współpraca nie będzie naszą ostatnią - zdradził Dawid.

Premierze utworu “Phantom Liberty” towarzyszy również klimatyczny teledysk, ambitnie łączący ujęcia live-action z udziałem aktorki oraz CGI. Obraz opowiada bazującą na wydarzeniach z Widma wolności historię jednej z głównych postaci dodatku — netrunnerki Song So Mi, alias Songbird - oddając klimat niebezpiecznego świata szpiegów, tajnych agentów i politycznej intrygi, w której samym środku lądują gracze podczas przygody. Klip stworzony został we współpracy ze studiem kreatywnym Juice przy udziale CD PROJEKT RED. Reżyserem teledysku jest Michał Misiński.

"Phantom Liberty" to jeden z czterech nowych utworów dostępnych w ramach edycji deluxe oficjalnej ścieżki dźwiękowej dodatku Cyberpunk 2077: Widmo wolności. Całość można odsłuchać w popularnych muzycznych serwisach streamingowych. 

QUIZ Dawid Podsiadło. Jak dobrze znasz przeboje artysty z Dąbrowy Górniczej? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Z jakiego utworu artysty pochodzi ten fragment: "A ja tańczę drugi dzień, mam swój kwadratowy metr"?
Listen on Spreaker.