David Guetta ma 52 lata: droga do sławy wielkiego DJ-a. Posłuchaj jego największych hitów

2020-11-07 8:00 jj
David Guetta ma 52. lata: droga do sławy wielkiego DJ-a. Posłuchaj jego największych hitów
Autor: ANDER GILLENEA/AFP/East News David Guetta ma 52. lata: droga do sławy wielkiego DJ-a. Posłuchaj jego największych hitów

David Guetta to jeden z najpopularniejszych DJ-ów na świecie. 7 listopada obchodzi 52. urodziny. Jak wyglądała jego droga do sławy? Co sprawiło, że stał się tak popularny? Wszystkich szczegółów dowiecie się na ESKA.pl.

David Guetta świętuje 52. urodziny, a najwięksi fani mu towarzyszą w mediach społecznościowych! Kojarzycie tego DJ-a? Z pewnością tak, jednak postanowiliśmy przypomnieć, jak wyglądała jego droga do sławy. David Guetta urodził się w 7 listopada 1967 roku w Paryżu. Jest DJ i producentem muzycznym. Głównie zajmuje się tworzeniem muzyki dance i bigroom house. Przez fanów nazywany jest dziadkiem EDM. Matka Guetty jest Belgijką, a ojciec marokańskim Żydem. David pierwsze winyle zaczął miksować w wieku 14 lat, a pracę jako DJ rozpoczął trzy lata później. W 1988 roku podjął pracę we francuskim Radiu Nova. Był także współzałożycielem wytwórni Gum Records. Artysta do tej pory wystąpił w Polsce pięć razy. Pierwszy raz można było go zobaczyć 6 października 2007 roku we Wrocławiu na Sensation White. Ostatni raz w naszym kraju gościł 27 stycznia 2018 roku w Tauron Arena Kraków. W 1992 roku ożenił się z Cathy, z którą ma dwójkę dzieci: Tima oraz Angie. W 2014 roku para jednak postanowiła się rozwieźć. Jak wyglądała jego muzyczna kariera? Co sprawiło, że stał się najsłynniejszym DJ-em na świecie? Zobaczcie specjalnie przygotowaną galerię na ESKA.pl.

Najnowsze