David Guetta, JVKE i inni na płycie Galantis! Grupa przejmuje letnie imprezy

i

Autor: Warner Music Poland / materiał prasowy David Guetta, JVKE i inni na płycie Galantis! Grupa przejmuje letnie imprezy

premiera

David Guetta, JVKE i inni na płycie Galantis! Grupa przejmuje letnie imprezy

2024-05-22 13:46

Ceniony na całym świecie potentat muzyki tanecznej, Galantis, wydał czwarty album studyjny, "Rx". Składająca się z 14 utworów kolekcja zawiera nowy singiel "One Cry" z udziałem Rosy Linn, a także wcześniej wydane hity, jak chociażby "Lighter" z Davidem Guettą i 5 Seconds of Summer.

Spis treści

 1. Galantis - płyta RX
 2. Galantis - piosenki na płycie RX

Galantis, przekraczający gatunki taneczny projekt Christiana Karlssona (aka Bloodshy), został powszechnie uznany za jeden z najbardziej innowacyjnych w ciągu ostatniej dekady, gromadząc ponad 7,3 miliarda streamów na całym świecie i ponad 1,9 miliarda wyświetleń klipów. W trakcie tej podróży twórca przez całe życie wiercił się we własnej głowie. Dla Karlssona muzyka była nie tylko pasją, ale raczej przymusem. Jego życie zmieniło się na lepsze kilka lat temu: po latach cierpienia w milczeniu, oficjalnie zdiagnozowano u niego ADHD, a wtedy wyruszył w podróż przez samopoznanie i leczenie. Upubliczniona przez artystę podróż do zdrowia psychicznego w ekscytujący sposób zbiegła się w czasie z tworzeniem przez niego jednych z najbardziej emocjonujących i refleksyjnych utworów w jego i tak już bogatej karierze.

Kizo i Bletka przejmują lato 2024! Ich "Patopop" rozbije bank

Te hity mają 10 lat. Niewiarygodne, bo dopiero ich słuchaliśmy! [PLAYLISTA]

Galantis - płyta RX

Podczas gdy na wydanym w 2015 roku albumie "Pharmacy" Christian wspomniał o swoich osobistych zmaganiach, najnowszy "Rx" jest jego najbardziej obnażającym duszę dziełem. - Płyta "Pharmacy" opowiadała o tym, kiedy wiedziałem, że jestem neuroróżnorodny i wiedziałem, że studio jest moją apteką. Byłem pacjentem - wyjaśnia artysta. - "Rx" to moment, w którym znalazłem lek. Dla mnie było to kluczowe, ale oczywiście każdy podąża własną drogą.

"Rx", nad którym Karlsson pracował przez niemal dwa lata, to zastrzyk adrenaliny i emocjonalne katharsis. Centralnym punktem płyty jest "BANG BANG! (My Neurodivergent Anthem)", podnoszący na duchu idealny do śpiewania numer, który ujawnia diagnozę muzyka. "Rolling Stone" określił piosenkę jako "energiczny, idealny na festiwale banger". W zestawie znalazł też "Lighter" z Davidem Guettą i 5 Seconds of Summer oraz "Koala". Debiutancki album Galantis, "Pharmacy", dotarł na szczyt zestawienia Billboard Dance, promowany przebojami "Peanut Butter Jelly" (złoto w USA) i "Runaway (U & I)" (potrójna platyna i dwie nominacje do Grammy). W 2017 roku ukazał się drugi album projektu pt. "The Aviary" z platynowym singlem "No Money". Płyta zadebiutowała w top 10 list sprzedaży w 23 krajach.

Trzeci album Galantis pt. "Church" z 2020 roku, zawierał podbijający szczyty list przebojów, złoty singiel "Faith" nagrany z ikoną muzyki country Dolly Parton i Mr. Probzem (debiut na szczycie Dance/Electronic Chart i najwyższa pozycja Dance/Mix Show Airplay Chart przez 5 tygodni). W międzyczasie kolejny złoty singiel "Heartbreak Anthem" (2021) z Davidem Guettą i Little Mix okazał się globalną sensacją, spędzając 10 tygodni na liście Billboard Global 200 i 13 tygodni z rzędu w top 10 brytyjskiej listy przebojów.

Karlsson stał na czele Galantis od 2012 roku, zanim oficjalnie zadebiutował z projektem na festiwalu Coachella w 2014 roku. W ramach swojej twórczości sięgał po takie gatunki, jak punk-rock, hip-hop i pop - w tym stanowiąc połowę uznanego duetu producenckiego Bloodshy & Avant i jedną trzecią indiepopowego zespołu Miike Snow.

Karlsson współpracował przy pisaniu piosenek dla takich gwiazd, jak Madonna, Kylie Minogue, Katy Perry i Britney Spears (której "Toxic" zdobyło Grammy w kategorii Best Dance Recording). Okrzyknięty "producentem popu" przez UPROXX, "wiecznie buzującym" przez Billboard oraz "jednym z najbardziej wpływowych i nieokiełznanych głosów we współczesnej muzyce" przez Grammy.com, urodzony w Szwecji artysta wciąż ewoluuje i przesuwa granice pisania piosenek w świecie muzyki tanecznej i nie tylko.

Galantis - piosenki na płycie RX

 1. Dust 
 2. 2
 3. One, Two & 3 
 4. BANG BANG! (My Neurodivergent Anthem) 
 5. Dreamteam by Galantis & Neon Trees 
 6. Koala 
 7. Fool 4 U by Galantis & JVKE (Ft. Enisa)
 8. Get You Alone 
 9. Side Effects (Ft. Rain Davis)
 10. One Cry (Ft. Rosa Linn) 
 11. Damn (You’ve Got Me Saying) by Galantis, David Guetta & MNEK
 12. Little Bit Yours by Galantis & Hannah Boleyn 
 13. Lighter by Galantis, David Guetta & 5 Seconds of Summer 
 14. 6 Feet Down
 15. Heartbreak Anthem by Galantis, David Guetta & Little Mix