Czy będą białe święta? Pogoda na grudzień 2019

2019-12-15 18:40 A.D.
zima
Autor: FLPA/Simon Litten / East News

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres w ciągu roku. Każdy z nas chce by pogoda dostosowała się do naszego humoru. Białe święta to prawdziwe marzenie, które niestety w Polsce rzadko się spełnia. Śnieg w Wigilię nie jest częstym gościem. Być może zmieni się to jednak w 2019? Na ESKA.pl możecie sprawdzić pogodę na nadchodzący grudzień! Jak będzie 24-26.12.2019?

Pogoda długoterminowa grudzień 2019 z pewnością interesuje wszystkich, którzy już planują ten niezwykły miesiąc. Czeka nas wiele pracy - przygotowania do świąt i nowego roku wymagać będą od nas częstego wychodzenia z domu. Dlatego tak istotne jest, jaka dopisywać będzie nam pogoda. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców. Na zmianę możemy się spodziewać opadów śniegu, ale także marznącego deszczu, po którym się tworzy gołoledź. Oznacza to, że często narażeni będziemy na wypadki, a korki tworzyć będą się niemal jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie powinniśmy spodziewać się również zbyt wysokich temperatur. W całym kraju termometry wskazywać będą około 0. Temperatura gwałtownie spadać będzie w nocy. Pierwszego śniegu spodziewać możemy się w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach w Mikołajki. Niestety, temperatura 'na plusie' sprawi, że biały puch się nie utrzyma. W drugim tygodniu grudnia spodziewać możemy się temperatur około 10 stopni na plusie! Jak będzie w Boże Narodzenie?

Czy będą białe święta? Pogoda na grudzień 2019

Wszystkich, którzy liczą na białe święta, musimy rozczarować. Chociaż w powietrzu możemy zobaczyć wirujące płatki, to biały puch nie zakryje raczej naszych ulic. Wszystko za sprawą temperatury 2-4 stopni, która utrzymywać będzie się w Polsce. Należy jednak pamiętać, że prognozy mogą się jeszcze zmienić!

Najnowsze

Materiał partnerski