Czy 31 października jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Wolne przed Wszystkich Świętych

2022-10-30 10:06
Znicze
Autor: KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Wiele osób co roku zastanawia się, czy poprzedzający Wszystkich Świętych 31 października jest dniem wolnym od pracy i zajęć dydaktycznych. Z pewnością byłoby to sporym ułatwieniem dla wszystkich osób, dla których święto to wiąże się z podróżą w rodzinne strony. Czy na przełomie października i listopada jest szansa na długi weekend?

31 października - czy to dzień wolny od pracy i szkoły? Jak wiadomo, weekendy to nie jedyna możliwość na odpoczynek. W kalendarzu uwzględnione są także dni, które określamy jako ustawowo wolne od pracy. Zgodnie z obowiązującą w naszym kraju ustawą jest ich trzynaście. Wiele osób, jak co roku, zastanawia się, czy ostatni dzień października, będący wigilią Wszystkich Świętych, jest także jednym z nich. Dla zdecydowanej większości Polaków wypadające 1 listopada święto Wszystkich Świętych wiąże się przecież z koniecznością wyruszenia w rodzinne strony, a dodatkowy dzień wolnego byłby sporym udogodnieniem. Tym bardziej, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że 1 listopada jest jednym z dni, w których najczęściej dochodzi do wypadków samochodowych. Niestety, 31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, co oznacza, że tego dnia trzeba pracować. Warto jednak rozważyć urlop. 31 października wypada bowiem w poniedziałek. Jeśli chodzi o dzieci i młodzież w wieku szkolnym, to tutaj można liczyć na udogodnienia.

Dni wolne od szkoły październik 2022. W jakie dni nie ma lekcji?

Roksana Węgiel vs. HITY 2005

Czy 31 października jest wolne?

31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Uczniowie na ogół mogą jednak liczyć na odwołanie zajęć dydaktycznych odbywających się w tym dniu. Dyrektorzy placówek mają do rozdysponowania pulę dni wolnych i często decydują się na wykorzystanie jednego z nich właśnie ostatniego dnia października. Wiąże się to z faktem, że wielu Polaków decyduje się na wyruszenie w rodzinne strony, by odwiedzić groby najbliższych.

Sonda
Czy wybierasz się samochodem na cmentarz we Wszystkich Świętych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze