Czerwiec 2020 - POGODA nad morzem, w górach i na Mazurach. Jak będzie w czerwcu?

2020-06-28 14:28 RW
Czerwiec 2020 - pogoda nad morzem, w górach i na mazurach. Jak będzie w czerwcu?
Autor: TOMASZ JODLOWSKI/REPORTER / EAST NEWS Czerwiec 2020 - pogoda nad morzem, w górach i na mazurach. Jak będzie w czerwcu?

Jak będzie w czerwcu? Jaka pogoda nad morzem, w górach i na Mazurach? Czy pogoda w czerwcu będzie lepsza niż ta w maju? Wiele osób zaplanowało już pierwsze urlopy i liczy na to, że słońce będzie świecić z dużą siłą. Prognoza pogody na czerwiec 2020 do sprawdzenia na ESKA.pl!

Spis treści

 1. Czerwiec 2020 - pogoda nad morzem
 2. Czerwiec 2020 Polska - pogoda długoterminowa
 3. Czerwiec 2020 - pogoda w górach
 4. Czerwiec 2020 - pogoda na Mazurach

Czerwiec 2020pogoda długoterminowa interesuje wiele osób. Najwięcej pytań w tym miesiącu zawsze pojawia się w kwestii aury panującej w północnej części Polski. Jaka pogoda nad morzem? Czy będzie ciepło na mazurach? Wiele osób zastanawia się również, jak będzie w czerwcu 2020 w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, czy we Wrocławiu. Dla wszystkich osób prognoza pogody długoterminowa znajduje się w tym miejscu. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, które zaprezentował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pogoda w czerwcu 2020 będzie dopisywać. Średnia temperatura powietrza w Polsce może być wyższa od normy wieloletniej. Jednocześnie meteorolodzy ostrzegają przed opadami deszczu, szczególnie na północnym wschodzie, Mazowszu i Polesiu. Znana jest również prognoza hydrologiczna czerwiec 2020. Na początku miesiąca średnie i wysokie stany wody w dorzeczu Wisły i rzek Przymorza. Wszystko za sprawą spływu wód opadowych po opadach deszczu, które miały miejsce pod koniec maja. W przypadku dorzecza Odry lokalnie średnie, ale głównie niskie stany wody. Czerwiec 2020 w Polsce według orientacyjnej prognozy pogody, jaką podzieliło się IMGW będzie suchym i ciepłym miesiącem. Spodziewać się można realnego powrotu zagrożenia suszą hydrologiczną w Wiśle i Odrze.

Wysoka woda na Wisłoku w Rzeszowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czerwiec 2020 - pogoda nad morzem

Pogoda nad morzem ciekawi osoby, które zaplanowały kilkudniowy urlop w nadmorskich miejscowościach. Tegoroczne wakacje będą oczywiście inne, niż się do tego przyzwyczailiśmy, ponieważ musi zostać zachowany dystans gwarantujący bezpieczeństwo sanitarne. Tyczy się to również plaży, na której rozłożycie koc. Najlepsza pogoda nad morzem spodziewana jest od 22 czerwca. W pierwszy dzień lata, co prawda 18 stopni Celsjusza w cieniu, ale już od następne dni od 22-25 stopni powyżej zera. Jeśli wybieracie się na urlop nad morze, ale jeszcze tego nie zaplanowaliście, to nie korzystajcie z dni: 10, 11, 12, 13, 16, 18, 20 oraz 28, 29 i 30 czerwca. Wtedy właśnie spodziewane są obfite opady deszczu, a temperatura spadnie nawet do 15 stopni Celsjusza.

Czerwiec 2020 Polska - pogoda długoterminowa

Prognoza pogody na czerwiec 2020 jest już znana. Oczywiście, jeśli chodzi o prognozy pogody długoterminowe, należy podchodzić do nich z dystansem i na bieżąco obserwować ostrzeżenia pogodowe, które wydaje IMGW. Nie zmienia to jednak faktu, że po kapryśnym maju każdy ma nadzieję, że w całym kraju świecić będzie mocne słońce, a na termometrach pojawią się rekordowe temperatury. Będzie ciepło czy jednak pierwszy wakacyjny miesiąc upłynie pod znakiem burz i opadów deszczu? Najmniej pogodny będzie środek miesiąca, a na najwyższe temperatury można liczyć w ostatnich dwóch tygodniach miesiąca. Oto średnie temperatury dla poszczególnych miast:

 • Pogoda Warszawa - śr. 19 stopni Celsjusza / przelotny deszcz w środku miesiąca / najwięcej słońca od 22-30 czerwca.
 • Pogoda Gdańsk - śr. 17 stopni Celsjusza / deszcz na początku i w środku miesiąca / najwięcej słońca od 22-29 czerwca.
 • Pogoda Kraków - śr. 19 stopni Celsjusza / deszcz w środku miesiąca / najwięcej słońca od 22-30 czerwca.
 • Pogoda Wrocław - śr. 21 stopni Celsjusza / brak obfitego deszczu / najwięcej słońca od 11-18 czerwca i 22-30 czerwca.
 • Pogoda Białystok - śr. 19 stopni Celsjusza / deszcz w środku miesiąca / najwięcej słońca od 24-29 czerwca.
 • Pogoda Poznań - śr. 18 stopni Celsjusza / brak obfitego deszczu / najwięcej słońca od 22-30 czerwca.
 • Pogoda Zakopane - śr. 17 stopni Celsjusza / deszcz w środku miesiąca / najwięcej słońca od 22-30 czerwca.
 • Pogoda Olsztyn - śr. 18 stopni Celsjusza / deszcz na początku i w środku miesiąca / najwięcej słońca od 23-30 czerwca.

Czerwiec 2020 - pogoda w górach

Pogoda w górach ciekawi miłośników wypraw i zdobywania szczytów. Początek czerwca pochmurny, a drugi tydzień deszczowy. Wówczas na termometrze w najwyższym momencie 15 stopni Celsjusza. Trzeci tydzień czerwca w górach również zostawi sporo do życzenia, ale za to już w czwartym duże ocieplenie. Pierwsze dni lata w górach słoneczne, bezchmurne z temperaturą od 22-25 stopni Celsjusza. Koniec miesiąca także pogodny.

Czerwiec 2020 - pogoda na Mazurach

Jaka pogoda na Mazurach? Jeśli marzą wam się wyprawy kajakami lub odpoczynek na łonie natury na Mazurach, to to dobrym momentem na wypoczynek będzie przedostatni tydzień miesiąca. Zresztą, tak jak w przypadku pogody w górach i nad morzem od 22 czerwca dużo słońca i wysokie temperatury w cieniu. Deszczu należy się spodziewać 9, 10, 12, 13, 14 oraz 19 i 20 czerwca. W pozostałe, czerwcowe dni na tę chwilę bezdeszczowo. 

Najnowsze