Colours of Ostrava 2020 - kto wystąpi? Twenty One Pilots pierwszą gwiazdą festiwalu

2019-12-05 16:39 AD
TOP
Autor: Materiały prasowe

Pierwszą potwierdzoną gwiazdą przyszłorocznej edycji Colours of Ostrava 2020 zostaje amerykańska grupa Twenty One Pilots! To jeden z największych zespołów współczesnej światowej sceny muzycznej! Miliardy odsłon na YouTube i Spotify, koncerty wyprzedawane w mgnieniu oka, nagrody Grammy, nominacje do Brit Awards, ale przede wszystkim oszałamiające występy na żywo... wszystko to po prostu Twenty One Pilots, duet, w skład którego wchodzą piosenkarz i multiinstrumentalista Tyler Joseph oraz perkusista Josh Dun.

Z niecierpliwością czekamy na ich występ podczas Colours of Ostrava 2020, ponieważ ich euforyczne koncerty są naprawdę niezwykłym doświadczeniem muzycznym. Podczas występów, choć są tylko we dwójkę, prezentują doskonale spójne wizualnie i muzycznie show, które obejmuje fantazyjne kostiumy, czasem nawet płonące samochody, ale przede wszystkim oszałamiającą energię, z jaką Josh poskramia perkusję, zapętlając rytm, a Tylor obraca jeden instrument za drugim” - mówi dyrektorka festiwalu Colours of Ostrava Zlata Holusova.


Twenty One Pilots brzmią jednocześnie oryginalnie i naturalnie, z niekontrolowaną prędkością tworząc mix alternatywnego electropopu, reggae, hip-hopu, drum & bassu, punka i fortepianowych ballad. "Niektórzy twierdzą, że nie da się wymyślić już nic nowego, a my ciągle próbujemy udowodnić, że się mylą" - przyznają artyści. "Pomyśl o jakiejkolwiek światowej nagrodzie muzycznej - jest bardzo prawdopodobne, że Twenty One Pilots ją wygrali, albo przynajmniej byli do niej nominowani" - dodaje Zlata Holusova. Ich genialne klipy do piosenek “Stressed Out” czy "Heathens" mają miliardowe wyświetlenia na YouTube i kolejne sukcesy. Bez problemu stali się numerem jeden iTunes w 60 krajach na świecie.


Twenty One Pilots pochodzą z Ohio w USA, a ich nazwa wywodzi się z tragicznej historii opisanej w książce "All My Sons" Arthura Millera o konsekwencji ludzkiego błędu i śmierci 21 pilotów. Rozwój swojej niesamowitej kariery od 2009 roku opisują dość lakonicznie "Próbowaliśmy zdobyć rozgłos na scenie lokalnej, a następnie regionalnej i nic więcej nie pamiętamy. To wszystko stało się tak szybko". Osiągnęli ogromny światowy sukces dzięki swej rozrywkowej muzyce, trzepoczącej między różnymi gatunkami oraz tekstami dotykającymi tematyki niepokoju, depresji, niepewności i walki z wewnętrznymi demonami. "Kiedy komponujesz muzykę, która wyraża wątpliwości, zmartwienia lub czarne myśli, przez które przechodzi nastolatek, to ludzie w końcu zaczynają słuchać tego, co chcesz przekazać".


Wydali pięć albumów, a dwa ostatnie - "Blurryface" i "Trench", sprzedane w milionach egzemplarzy - pomyślane są jako kontynuacja tematycznych, alegorycznie brzmiących fantazji o zadławieniu niepewnością. "Myślę, że nasza kultura poczyniła duże postępy w zakresie samobójstw czy depresji. Jestem dumny, że muzyka jest w czołówce, jeśli chodzi o zdolność otwartego mówienia o tym. A rozmawianie o tym jest bardzo ważne" - wyjaśnia Tyler, który szczerze i otwarcie opowiada o ucieczce z osobistego wewnętrznego pustkowia. Wystarczy posłuchać piosenki "Car Radio" symbolizującej ideę „cisza to przemoc”.

Dziewiętnasta edycja festiwalu Colours of Ostrava odbędzie się w dniach 15-18 lipca 2020 roku, tradycyjnie w oszałamiającej scenerii przemysłowej dzielnicy Dolni Vitkovice w Ostrawie. Program obejmujący 24 sceny zewnętrzne i wewnętrzne zawiera ponad 450 punktów - oprócz koncertów ponad 120 artystów, zapraszamy na dyskusje i panele w ramach Międzynarodowego Forum Meltingpot, teatry, filmy, instalacje artystyczne i wiele innych.

Najnowsze