SŁOWNIK

Co oznacza twoje nazwisko? Znaczenie i pochodzenie może cię zdziwić!

2024-03-25 10:06

Znaczenie i pochodzenie twojego nazwiska może się okazać dla was zaskakujące. Potraktujcie to jako fascynujące odkrycie, którym podzielicie się, podczas rodzinnej imprezy. Wydaje się, że większość nazwisk zostało zaczerpniętych od nazw miast, wsi, gmin i województw. Jednak są też takie wywodzące się z nazw zawodów. Co oznacza twoje nazwisko? Znaczenie i pochodzenie podrzucamy na naszej stronie!

Spis treści

  1. Co oznacza twoje nazwisko? Znaczenie, pochodzenie

Co oznacza twoje nazwisko? Pochodzenie i znaczenie najpopularniejszych, ale również tych dość znanych może was zaskoczyć. Pochodzenie nazwisk ma zazwyczaj związek z dawną nazwą miejscowości, gminy, czy nawet województwa. Są też takie, które wywodzą się od zawodów, roślin, a nawet mają swoje cesarskie korzenie. Dobrymi przykładami są Księgarczyk, Kwiatkowski i Augustyniak. Pierwszy z nich mógł zajmować się bibliotekarstwem, drugi uprawiał rośliny w ogrodzie, a trzeci był uznany jako czcigodny oraz święty od nazwy Augustyn. Znaczenie nazwisk jest łatwiejsze do rozszyfrowania niż ich pochodzenie.

Quiz 100 pytań z wiedzy ogólnej. 82/100 oznacza, że masz umysł doskonały! Nie dasz rady

PATECKI I NAJWYŻEJ NAGRANY TELEDYSK W POLSCE | Maks on air

Co oznacza twoje nazwisko? Znaczenie, pochodzenie

Znaczenie i pochodzenie nazwiska może się okazać dla ciebie zaskakujące. Być może okaże się, że masz cesarskie korzenie? A może jednak dowiesz się, że jedna z pierwszych osób o twoim nazwisku była bardzo zamożna? Słownik nazwisk i ich pochodzeń przygotował chociażby Instytut Języka Polskiego. Co oznaczają popularne nazwiska? Przekonajcie się sami sprawdzając naszą galerię.