Rose

i

Autor: Youtube.com/BLACKPINK

BTS, BLACKPINK i nie tylko. Oto największe gwiazdy i zespoły k-popu

2021-04-22 13:22

BTS i BLACKPINK to dwa zespoły, które cieszą się dużą popularnością na świecie. Oba pochodzą z Korei Południowej i reprezentują k-pop. Co to właściwie jest? To odłam muzyki pop, którą słuchamy prawie wszyscy. Ostatnio za trendem idzie więcej artystów. Na międzynarodowej scenie pojawia się coraz więcej gwiazd z Korei. Na kogo warto zwrócić uwagę?

BTS i BLACKPINK podbijają międzynarodową scenę muzyczną. Dynamite zespołu BTS było jednym z największych hitów wakacji 2020. Piosenka otrzymała nawet nominację do nagrody Grammy. Z kolei dziewczyny z BLACKPINK zasłynęły hitem How You Like That, czy duetem z Seleną Gomez - Ice Cream. Wcześniej świat poznał kpop już za sprawą zespołu PSY i ich słynnego Gangnam Syle. Czym właściwie jest kpop? To proste, zapadające w ucho dźwięki. Czerpie z takich gatunków muzyki jak dance, synth pop, muzyka elektroniczna i hip hop. W industrii kpopu ogromne znaczenie mają także choreografie, efekty specjalne, wizualizacja, a także wygląd artystów. W ostatnich latach kpop przeżywa swoje złote czasy. Na których artystów szczególnie warto zwrócić uwagę? Podajemy kilka przykładów. 

BTS podbija świat! Największe hity koreańskiego boysbandu

ROSÉ

To gwiazda, którą z pewnością znają fani zespołu BLACKPINK. ROSÉ to członkini tej grupy, ale ostatnio rozpoczęła także karierę solową. Jej pierwsze single odniosły duży sukces. Najpopularniejsze to On The Ground. If It Is You, czy Eyes Closed. Wiele fanów BLACKPINK obawia się, że dziewczyna odejdzie z zespołu. Jeżeli tak się stanie, to z pewnością czeka ją pomyślna kariera jako solistka.

Shinee

Shinee to boysband, który przez wielu uważany jest za główną konkurencję zespołu BTS. Oni skupiają się jednak na brzmieniach R&B. Grupa powstała w 2008 roku, a w jej skład wchodzą Onew, Key, Minho i Taemin. Piosenki Shinee, których warto posłuchać to Don't Call Me, Atlantis, czy Hello. Pierwsze dwie wyszły w tym roku i mają szanse stać się światowymi hitami.

TWICE

TWICE to z kolei konkurencja dla BLACKPINK. Południowo-koreański zespół składa się z aż 9 piosenkarek. Są to Nayeon, Jeongyeon, Momo, Sana, Jihyo, Mina, Dahyun, Chaeyoung i Tzuyu. Karierę rozpoczęły w 2015 roku, kiedy wydały minialbum The Story Begins. Od tamtej pory zdobywały coraz więcej sukcesów. Największe hity zespołu to More & More, I Can't Stop i Fancy.